Partnerstwo na rzecz rozwoju MBP

Hrubieszów

Reklamy

W całym kraju powstają regionalne partnerstwa na rzecz Rozwoju Bibliotek. Współczesne biblioteki, a więc i Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, stają się ośrodkami życia społecznego, gdzie książka współistnieje z komputerem, sztuką i techniką.

W hrubieszowskiej bibliotece również trwają prace nad utworzeniem Koalicji na rzecz Rozwoju Biblioteki.

Spotkanie inauguracyjne odbyło się 7 maja 2010 roku w kawiarni Hrubieszowskiego Domu Kultury. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz, stowarzyszeń, instytucji kultury, mediów oraz sympatycy biblioteki. Zebrani goście obejrzeli prezentację na temat biblioteki i jej działalności.

Celem Koalicji jest wspieranie hrubieszowskiej biblioteki, budowanie jej dobrego wizerunku, a przede wszystkim współpraca na rzecz promocji kultury. O Programie Rozwoju Bibliotek i zasadach działania partnerstw opowiedziała pani Irena Gadaj – Prezes Zarządu Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Spotkanie odbyło się w miłej, przyjacielskiej atmosferze przy kawie i własnoręcznie upieczonym przez bibliotekarki cieście. W efekcie 14 podmiotów (instytucji i osób prywatnych), zadeklarowało chęć uczestnictwa w pracach Koalicji na rzecz Rozwoju Biblioteki.

Kolejne, tym razem bardzo robocze spotkanie, zaplanowano na 27 maja 2010 roku.

O konkretnych działaniach podjętych przez Koalicję będziemy informować na bieżąco.

MBP w Hrubieszowie

zobacz zdjęcia »