Piknik sportowo – rekreacyjny przy Jedynce

13 września, przy Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie, odbył się piknik sportowo – rekreacyjny.

Reklamy

 

W dniu 13 września 2019 roku dzięki dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie przy ul. Listopadowej 12, odbył się Piknik Sportowo Rekreacyjny na zakończenie pięknego i upalnego lata.

Wszyscy mieszkańcy Osiedla POLNA i zaproszeni goście, wraz z rodzinami, mogli do woli korzystać z „dmuchańców”, waty cukrowej i popcornu, który udostępniła firma Karola Woraczka z Hrubieszowa. Przy grillu kiełbasę zwyczajną i białą oraz kaszankę serwował Tomasz Wojciech Antoniuk i Irena Ligaj. Do suto zastawionego stołu, gdzie można było spróbować ser biały i żółty oraz cytrusy na drewnianych deskach, zapraszała Bożena Florek i Agnieszka Kańska.

Gdy wszystko zniknęło ze stołu obie Panie zajęły się malowaniem twarzy dzieci i konkursem malowania kredą na placu szkolnym. Przy urządzeniach nagłośniających czuwał DJ Eryk, który wspierał Jolantę Głowacz i Paulinę Banaszek, prowadzące zumbę i różne gry, i zabawy.

Obok grilla praktykanci Aleksandra Mosek i Kamil Brzozowski, pod kierunkiem nauczycieli w-f ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie, zorganizowali i przeprowadzili wiele konkurencji sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszyscy otrzymali nagrody, upominki i dyplomy.

Na placu szkolnym można było nie tylko obejrzeć sprzęt prezentowany przez Straż Pożarną, Straż Graniczną, Policję, ale i uczestniczyć w przejażdżce samochodem wojskowym.

Dla nikogo nie zabrakło niczego, a czas na Pikniku upłynął miło, wesoło i w dobrosąsiedzkiej atmosferze.

Przedsięwzięcie zorganizował Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 2 POLNA pod Patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa, przy wydatnym wsparciu Sponsorów z Hrubieszowa i spoza miasta.

Burmistrza reprezentował i ciepło powitał wszystkich Paweł Wojciechowski zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa. Dziękujemy Pani Burmistrz Miasta Hrubieszowa i tym wszystkim firmom, które przyczyniły się do bardzo udanej realizacji przedsięwzięcia:

Burmistrz Miasta Hrubieszów Marta Majewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Im. Bolesława Prusa Edyta Kucharska, 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala, Placówka Straży Granicznej w Hrubieszowie, Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Dachy Kalbarczyk Firma Usługowo – Handlowa Andrzej Kalbarczyk Hrubieszów, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sklep i Warsztat Motoryzacyjny „Wist” Krzysztof Drączkowski, Bank Spółdzielczy w Izbicy Filia w Hrubieszowie, Sklep Spożywczo – Przemysłowy Anna Borsukiewicz Hrubieszów, Hurtownia Owoców Cytrusowych i Warzyw Marta Gidzińska Hrubieszów, Salon Meblowy Meblostyl Andrzej i Waldemar Grzyb Hrubieszów, Masarnia z Ubojnią Adam Kurantowicz Hrubieszów, Piekarnia Mikada Suchecki Ryszard Hrubieszów, Zakład Wytwórczy Serów Batost Pol Barbara Kania Hrubieszów, Sklep Z Artykułami Papierniczymi i Zabawkami Plastuś Halina Kaniosz Hrubieszów, PSB Mrówka Hrubieszów, Bricomarche Hrubieszów, HOSiR w Hrubieszowie.

 

tekst i fot.

Bożena Florek, Irena Ligaj, Józef Pogwizd,

Dariusz Kuśmierek i Tomasz Wojciech Antoniuk