Porównując ubezpieczenie OC unikniesz podwyżek

Zakup ubezpieczenia OC spędza sen z powiek wielu kierowcom. Gdzie kupić? Jak dobrać odpowiednią ochronę? Czy w ogóle jest sens zakupić polisę? Pytania się mnożą wraz z kolejnymi rozważaniami, a odpowiedź jest bardzo prosta! Zobacz jak kupić tanie OC, unikając podwyżek jednym kliknięciem.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Wśród kierowców panuje mit dotyczący cen za polisy. Wszyscy uważają, że są one drogie i często zakup nie ma żadnego sensu, ponieważ jeżdżą bezszkodowo i nigdy w życiu nie musieli z nich korzystać. Jednakże prawo mówi jasno, że polisy OC są obowiązkiem każdego posiadacza samochodu – nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Nie posiadając ważnego ubezpieczenia, można ponosić groźne sankcje. Jakie są kary za brak OC?

Reklamy

 

Kierowcy bez ważnego OC słono przypłacą

Za brak polisy na auto, można liczyć się z poważnymi konsekwencjami zarówno ze strony policji jak i Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Obecnie wiele organów porządkowych ma prawo skontrolować kierowcę i sprawdzić czy posiada on ubezpieczenie OC. Jako, że jest ono obowiązkowe, brak skutkuje karą w wysokości ok. 3 500 zł (równowartość dwukrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę – dane na 2015 rok) dla samochodów osobowych, w przypadku ciężarowych, kwota rośnie do 5 250 złotych.

Ponadto, należy pamiętać, że w momencie szkody – naprawę auta sprawcy jak i poszkodowanego trzeba pokrywać z własnej kieszeni, a takie rzeczy mogą być liczone w tysiącach. Tym samym „oszczędność” spowodowana brakiem OC może się okazać ciężkim zobowiązaniem na lata.

 

Jak kupić OC w korzystnej cenie?

Widać już jasno, że ubezpieczenie OC nie tylko powinno być rozpatrywane jako obowiązek, ale i ochrona przed wysokimi kosztami. Jednak nadal kierowcy będą mówić, że są to drogie inwestycje. Jednak ceny OC w porównywarce Rankomat mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć posiadaczy samochodów. System posiada w swojej bazie dane wszystkich firm ubezpieczeniowych w kraju i pomaga w odnalezieniu najkorzystniejszego rozwiązania. Bardzo często okazuje się, że cena za polisę jest znacznie niższa od tej, którą wyliczy agent w biurze stacjonarnym. Różnice mogą wynosić kilkanaście procent. Skąd takie anomalia?

Firmy ubezpieczeniowe „nagradzają” dodatkowymi rabatami za zakup polis online, za jednorazową płatność czy na dobry początek współpracy. Naturalnie kierowca może zostać doceniony kolejnymi rabatami w wyniku różnych okoliczności (wiek, staż czy marka samochodu). Dlatego warto porównywać, ponieważ można uniknąć podwyżek i wysokich cen za obowiązkowe OC swojego samochodu.

 

 

fot. materiał sponsora