Przebudowa boisk Jedynki

Hrubieszów

Reklamy

To będzie jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji w infrastrukturze szkolno – sportowej w Hrubieszowie. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na przebudowę kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej Nr 1.

br />Obecnie przy ul. Listopadowej 12 są boiska asfaltowe, trawiaste i żużlowe. Po modernizacji będą 2 boiska wielofunkcyjne do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej z nawierzchnią poliuretanową. Powstanie też asfaltowe boisko do siatkówki, które będzie użytkowane do czasu rozbudowy istniejącej sali gimnastycznej. Oprócz tego, w ramach inwestycji, zostanie przygotowana 6-torowa bieżnia z nawierzchnią poliuretanową, rzutnia kulą, skocznia wzwyż, miejsce na kort tenisowy i plac ćwiczeń. Bezpośrednio za głównym budynkiem szkolnym powstanie również plac zabaw o łącznej powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych, który będzie wykorzystywany przede wszystkim do zajęć z wychowania fizycznego dla klas I-III.

„Będzie on także spełniać rolę pozalekcyjnego placu osiedlowego” – zapowiada sekretarz miasta Marek Watras. Podobnie ma być w przypadku pozostałych obiektów. „Jeśli nie będą one służyć szkole, będą z nich mogli korzystać inni mieszkańcy miasta” – dodaje Watras. Cały teren zostanie ogrodzony i oświetlony, a dodatkowo będzie monitorowany.

W ramach tej samej inwestycji miasto wykona kanalizację deszczową i odwodnienie nowych boisk.

Prace przy Szkole Podstawowej Nr 1 rozpocznie się w bieżącym roku, a zakończą w 2011. W przyszłości podobną inwestycje samorząd chce zrealizować przy szkole Nr 3.

***

Źródło:
www.iaslubelskie.pl