LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Radio Lublin: Wiceminister środowiska krytycznie o sprawie wysypiska w Strzyżowie - AUDIO

Dodał: mac

Data dodania: 2017-08-12

„Zatrważające i skandaliczne” - tak wiceminister środowiska Sławomir Mazurek określa postawę władz samorządowych w powiecie hrubieszowskim w związku z nielegalnym składowiskiem odpadów w Strzyżowie.

Reklama

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 35

macro Radze zbieraj kasę na wypoczynek w kurorcie wypoczynkowym nad brzegiem Huczwy. Może po znajomości i za trolowanie na rzecz projektu ,prywatny właściciel taniej ci za dobę policzy i w cenie będziesz miał Korty tenisowe, spa, i basen. Wtedy ty znajdziesz się w swojej krainie szczęśliwości za grubą kasę.

2017-08-14 09:08:57 | autor: wh61

macro dalej nie rozumiem, o co ci chodzi człowieczku i w czym masz problem. Dni otwarte Radecznicy zrobili czy internet wam podłączyli? A może to czasowa poprawa stanu zdrowia tylko jest, że tak się tu aktywnie udzielasz i krytykujesz czyjeś krytyki?

2017-08-14 09:03:07 | autor: wh61

WH61 na starostę, a0007 na burmistrza, a potem już tylko kraina szczęśliwości, zalew, żaglówki i wszystko za free, kraina wolna od folksdojczów i komuchów.
Wpis z pastuchem był kierowany do jednej osoby, jeżeli inni śledzący poczuli się dotknięci to bardzo przepraszam.
ps. a007 od mamony nikt sr,,czki nie dostał, od jej braku tak.

2017-08-14 06:32:21 | autor: macro

macro mam nadzieję że mamona bolesną sraką ci wyjdzie....buraku

2017-08-13 22:31:54 | autor: a007

macro "Nie znalazłem żadnego wpisu który brałby w obronę umoczonych w afery i przekręty" Ukraińskiego spirytusu się napiłeś typku że bredzisz nie na temat i w dodatku obrażasz od pastuchów wszystkie osoby które śledzą ten cały przekręt...

2017-08-13 22:27:27 | autor: a007

macro ja tu marudzę na śmieci z PSL-u za te rządy nieudane i to jest moje prawo. A ty za to mnie obrażasz i wyzywasz od pastuchów, to teraz powiedz mi człowieczku, czym się różnimy ? Chyba tylko tym ze w swoim interesie stajesz po stronie władzy. Bo inteligencja wcale mnie nie poraziłeś specjalnie, no może znajomością porzekadeł ludowych jak przystało na chłopa ze wsi. Szkoda, że nie ma opcji ignor, bo nie mam zamiaru polemizować z takim jak ty pseudointelektualistą.

2017-08-13 21:47:36 | autor: wh61

macro widze, że chcesz tu zabłysnąć swoim intelektem kosztem kogoś. Komentuj artykuły, a nie moje wpisy, Jak ci coś nie pasuje to po prostu, nie czytaj tego. Tak by zrobił każdy inteligentny człowiek.

2017-08-13 21:38:06 | autor: wh61

macro to jak się tego spodziewałeś to po co pisałeś? Po co mnie obrażasz zasrańcu ? Czy ja cos złego w twoim kierunku pisze? I ty mnie za chama uważasz ? Spójrz na siebie i swoje wypociny co je tu piszesz. I nie myślę, że prokurator się będzie zrywać po nocy po tym, co napisze, tylko że zmienię część osób głosująca na tę bandę złodziejską z PO czy PSL-u To, co ty teraz robisz obrażając mnie, to jest 100% frustracji. Każdy frustrat zaczyna wyzywać podobnie jak ty. Zabrakło ci merytorycznych argumentów, że od pastuchów wyzywasz i jakieś przysłowia ludowe cytujesz? Chamstwo rodem z PSL-u z ciebie wyszło teraz człowieczku śmieszny. PS jak jesteś nikim to nikt mnie nie słucha , sam się tak określiłeś marny człowieczku.

2017-08-13 21:33:55 | autor: wh61

wh61
takiej odpowiedzi się spodziewałem i mi to wisi. Myślałem że przeczytasz co napisałem. A tu nic z tego. Wychodzi na to że nie tylko jesteś biedny to jeszcze i ślepy. Musisz być nie źle sfrustrowany. Ty myślisz że jak napiszesz paszkwil to decydenci w spodnie ze strachu sr..ją, a prokurator o północy się zrywa i bada sprawę? Kto cię słucha. Nie tak dawno przestałeś siorpać przy jedzeniu i nauczyłeś się jeść widelcem i chcesz zostać rewolucjonistą. To nie dla Ciebie. Ot zwykły pastuch.
Jest takie przysłowie: Jak by Pan Bóg pastuchów słuchał to by wszystkie krowy wyzdychały.
PS. Nie zdążyłem się jeszcze do żadnej partii zapisać bo mam bardzo dużo innej roboty.

2017-08-13 21:01:01 | autor: macro

macro widze ze pan jest z PSL-u, że tak się spina. Wyluzuj na końcowe lata rządów, bo więcej ich nie będzie. Teraz nikt na śmieci nie zagłosuje a tego typu wpisy wszędzie robie, żeby się pozbyć folksdojczów z PO i komuchów z PSL-u

2017-08-13 19:43:45 | autor: wh61

macro jak by każdy wiedział co ma robić nie musiałbym tego krytykować, bo by takiego s yfu nie było, jaki jest teraz. To w końcu piszą ci administratorzy czy udostępniają, bo nic nie wynika z twoich zdań. Pięknie i dużo napisałeś, ale nic sensownego jak się ktoś wczyta w tekst. A jak ktoś administruje tego typu stronę, to najczęściej robi wpisy i wstawia artykuły, żeby to rozruszać. A odnośnie do budowy zalewu to nwm, w czym ty masz problem. Na prywatny hotel tez trzeba uzyskać dzierżawę od miasta pozwolenie na budowę, badania geodezyjne na terenach zalewowych ble ble ble i wiele innych. A co do obrażania to ja nikogo z piszących tu nie obrażam jak mnie nie obrażają wiec, w czym masz problem człowieku? Napij się melisy czy co tam pijesz i nie spinaj się tak.

2017-08-13 19:39:48 | autor: wh61

wh61,
szalejesz na lubiehrubie, w każdym temacie masz coś do powiedzenia, pouczasz prokuratorów, policję i innych co mają robić, obrażasz ludzi którzy mają święte prawo widzenia świata inaczej niż niż Ty. Nie znalazłem żadnego wpisu który brałby w obronę umoczonych w afery i przekręty.
Ty natomiast uważasz że wszyscy powinni *****zieć w tę samą trąbę co Ty. Nie wielu się do Ciebie przyłącza, bo Twoja moc sprawcza z powodów nie wymieniam jakich, bo mógłbym Cię obrazić, jest zerowa!. I wiedza też nie wielka. Np. nie wiesz że to nie administratorzy stron piszą testy, tylko udostępniają miejsca np. w brulionie i to społeczność pisząca swoimi tekstami stanowi o obliczu stron. Wchodzisz na wybraną przez Ciebie stronę logujesz się i piszesz co chcesz. Ale skąd ty biedaku możesz to wiedzieć np. że zalewy w Krasnobrodzie, Krasnymstawie czy Starosielu powstały na naturalnych rozlewiskach, gdzie nie trzeba było wywozić setek tysięcy ton torfu. Zalew to nie to co nalać wody do wanny, jak Tobie się zdaje.
Bo np. aby zrobić zalew k/Dębinki trzeba być właścicielem działek - wykupić je od obecnych właścicieli. Później przeprowadzić analizy geologiczne i zmiany w miejscowym planie zagospodarowania i uzyskać koncesję na wydobycie torfu. Można rocznie wybrać zgodnie z prawem tylko 20 tys m3, zasp[ać kilkaset tys. ton piasku i opracować projekt, wybudować zalew i jesteśmy w połowie drogi do sukcesu. Powiedz mi teraz kto wpuści Kowalskiego za free, jak poniesie takie koszty. Obudź się człowieku, jak jesteś biedny to weź się do roboty jak jesteś leniwy to pisz nawet na Berdyczów.
Pogy ducha.

2017-08-13 19:25:25 | autor: macro

Zmiana pokoleniowa, bo jak za PRL-u nauczyli się kraść i w uja robić innych to teraz ich nie oduczysz, A jeżeli chodzi o inne media ze o tym nic nie pisza to konkurencyjna stronka Hrubieszów info administrowana jest chyba przez pana Miściora z PSL to nie będzie źle pisał na spół partyjnych towarzyszy.

2017-08-13 16:55:07 | autor: wh61

wh61 co racja to racja. Pewnie i na taką gangsterkę znajdzie się sposób :)

2017-08-13 16:11:55 | autor: a007

a007 kasa milionami się lała, to siedzieli cicho. Teraz trzeba sprawdzać przelewy kto komu, ile i za co. Chyba że i prokurator dole dostanie to i on będzie sprawdzał nie w tych bankach, w których trzeba, a potem oświadczy, że przecież sprawdzał i głupa uda jak czerwonka. Na ośmiornice czerwona nic nie poradzisz, te macki wszędzie sięgają.

2017-08-13 15:08:09 | autor: wh61

wh61 pewne jest to źe słuźby o tym wiedziały od dłuźszego czas więc jak widać i paluszki swoje w tym maczały....

2017-08-13 14:54:49 | autor: a007

Te zgłoszenia wszystkie są gdzieś i teraz prokuratura powinna sprawdzić, komu zależało na blokowaniu tego i kto, jakie kwoty pieniędzy dostawał w starostwie. Jak tego nie zbadają, to znaczy, że też siedzą w tych układach towarzysko partyjnych. Bo ten od Józka tamten od Franka i trzeba oko przymykać.

2017-08-13 14:51:59 | autor: wh61

a007 jak tak było, że zgłaszali to, aktoś dbał o uciszanie tego i nieskuteczne kontrole, których było kilka. Teraz widzisz jak głęboko w tych śmieciach siedzi starosta , któremu prokuratora i województwo zlecało kontrole. Może i naczelnik policji czy cześć funkcjonariuszy w tym siedzi.

2017-08-13 14:40:52 | autor: wh61

maziik jeśli coś wiesz to wszystko to nagrywaj i zgłaszaj ale nie naszym władzom bo to jest jeden wielki klan...

2017-08-13 10:43:36 | autor: a007

wh61 wytłumacz mi dlaczgo nie wszystkie Hrubieszowskie strony internetowe piszą o tak poważnym przestępstwie, typu "Hrubieszów info". i "Miasto Hrubieszów"? Przy okazji znalazłem taki artykuł z Horodła...
www.horodlo.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=5&artykul=600&akcja=artykul

2017-08-13 10:41:20 | autor: a007

www.dolhobyczow.pl/asp/pliki/inne/porgram_ochrony_srodowiska_-_wersja_polska.pdf i po co tyle opracowań odnośnie obszaru chronionego ? Bo TVN potem podawało ze ten obszar chroniony jest w pobliżu a nie tam gdzie śmieci.

2017-08-13 09:33:43 | autor: wh61

ZŁODZEJE ZŁODZEJE OBKRADŁY CAŁA POLSKE WSTAN STALINIE BO POLSKAGINIE

2017-08-13 07:32:41 | autor: kot11

Coś ten pan Minister potraktował nie tak ten bajzel w Stżyrzowie jak mogą mówić że to składowisko to poświadczenie nie prawdy to jama po kradzeży piasku na obwodnice ,szlag trafia panie pośle Zawiślak gdze pan jest,czy to nie pan jest posłem naszej ziemi amorze pan trzyma z Ps lem jak tak a nie to proszę o wy wiat w tygodniku Zamojskim niech ludzie wiedzą kim Pan wreszcie trzyma niech pan pujdze do redakcji i udowodni AMEN

2017-08-13 07:30:20 | autor: kot11

Mail został wysłany do tvn a szlam wiem gdzie jest ukryty

2017-08-13 03:49:15 | autor: maziik

maziik jak masz jakieś informacje to zgłoś to komuś. Nie czekaj aż inni to zrobią.

2017-08-12 22:02:17 | autor: wh61

Sanepid dawał Końcowi znać o kontroli i w piekarni cały zasyfiały osprzęt , był mieniany na czas kontroli na nowy z magazynku. Taki to jest nasz sanepid, pewnie ktoś w łapę bierze za kontrole nieskuteczne. Po kontroli wracał ten sam zasyfiały osprzęt i ubrania piekarzy.

2017-08-12 22:00:00 | autor: wh61

Strzyżów to jeszcze małe piwko, nasze władze dały zezwolenie na wywóz osadów szlamowych z miejskiej oczyszczalni ścieków na okoliczne pola w pobliżu zabudowań. Zakupiona prasa do wyciskania osadu niedziała bo pochodzi z chrl . Osady te a raczej lapatocha zawiera bakterie koli, gronkowca oraz związki metali ciężkich i wiele innego syfiu!. Jednak nasz sanepid ochrona środowiska ma to w dalekim poważaniu. Teraz pytam jeżeli rolnik wozi to na pole w ilości tysiąca ton a później sieje na tym zboże, to co my jemy w pieczywie czy jakiego oleju używamy. Strzyżów a może Grógek k. Hrubieszoaw smród osadów na pół powiatu, cieki wodne prowadzące do rzeki Bug położonej na obszarze Natura 2000. Hmm raczej wysypisko miejskiej uryny I wszystkiego co trafia do kanalizacji łącznie ze szpitalem. Myślę że to jest większa bomba ekologiczna niżeli wysypisko w Strzowie I warto poinformować o tym dziennikarzy TVN

2017-08-12 20:59:08 | autor: maziik

Sympatia zrób to

2017-08-12 18:13:02 | autor: wh61

a007, 234B a przy następnych wyborach nie pójdziecie głosować, bo olejecie to a PSL wraz z całymi rodzinami i sąsiadami pójdą na siebie głosować . Przecież co roku to samo jest. Narzekali wszyscy ze Pisiory ze moherowe berety no to zagłosowali na śmieci i w czym problem?

2017-08-12 18:11:44 | autor: wh61

W poniedziałek wysyłam pisma polecone!!! To Starostwo z chciwości doprowadziło do dewastacji środowiska. Wystarczy sprawdzić w Urzędzie Górniczym albo na geoportalu, że w naszym powiecie nie było nigdy żadnej kopalni. To rabunkowa polityka Kuropatwy i Czerwonki!!!

2017-08-12 18:09:32 | autor: Sympatia

Piszę do Ministra, Panoramy, Dziennika Wschodniego i WIOS, w sprawie wyjaśnienia tej sprawy. Przede wszystkim tam nie było żadnej kopalni, co łatwo sprawdzić.... piszcie też!!! To chciwość powiatowego PSL doprowadziła do tego wszystkiego!!! Piszcie maile do odpowiednich organów!!!

2017-08-12 18:05:33 | autor: Sympatia

Zniszczeń dokonali począwszy od Strzyżowa przez ul.Gródecka, Wolicę. Brodzicę .Gozdów i Podhorce. Najwyźszy czas im to "wynagrodzić ".Dziękujemy wam wybrańcy.

2017-08-12 16:07:13 | autor: 234B

Ukarać nieudaczników za zniszczenie środowiska i skażenie wód w okolicach Strzyżowa.

2017-08-12 15:29:09 | autor: naj

Czekamy z nadzieją że prokuratura szybko i skutecznie skieruje kompletny akt oskarżenia obejmując wszystkie przestępstwa,nie tylko wysypisko.

2017-08-12 14:11:43 | autor: 234B

(To na samorządzie spoczywa odpowiedzialność za gospodarowanie odpadami - podkreślił wiceminister Mazurek. - Jeśli na takim wyrobisku znajdują się niewłaściwe odpady to nie jest tylko łamanie prawa i próba optymalizacji kosztów przedsiębiorstwa na środowisku, to nie tylko okradanie mieszkańców z uroków tego miejsca, ale to również niebezpieczeństwa migracji zanieczyszczeń do wód. Wierzę, że mieszkańcy okolic tego regionu wyciągną konsekwencje w kolejnych wyborach). -
-W stu procentach zgadzam się z tymi słowami. Wnioski wyciągniemy przy najbliższych wyborach