Ślubowanie i pasowanie na ucznia w hrubieszowskiej Trójce

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie, dnia 7 listopada 2019 r. i odbyło się z ceremoniałem szkolnym bardzo uroczyście.

Reklamy

 

„Tobie kochana Ojczyzno…

                         ślubujemy.”

 

Część oficjalną prowadziła przewodnicząca SU młodszej grupy  – Zuzanna Tychmańska.

Po wprowadzeniu sztandaru szkolnego i odśpiewaniu hymnu narodowego, wszystkich zaproszonych gości: panią Martę Majewską – Burmistrza Miasta, pania Annę Naję – przewodniczącą Rady Miasta, panią Małgorzatę Szczekan – z-cę przewodniczącego Rady Rodziców, ks. Wiesława Oleszka – proboszcza parafii pw. św. Mikołaja oraz  rodziców, dziadków pierwszoklasistów  i bohaterów dnia powitała na uroczystości pani dyrektor Marzanna Bednarczuk. W swoim wystąpieniu powiedziała „Ślubując na sztandar szkoły wypowiecie wiele ważnych słów, których znaczenie wytłumaczyli Wam wychowawczynie. Mówią one o tym jak ważne w życiu są pewne wartości: miłość, szacunek, prawda, pracowitość, obowiązkowość, patriotyzm, rodzina, wiara, religia, przyjaźń, wierność, honor, ojczyzna, sprawiedliwość, tolerancja.

Te wartości powinny towarzyszyć Wam przez całe życie.

Niech zatem towarzyszy Wam radość z każdego dnia, zapał do pracy, nauki i aktywnego wypoczynku. Życzę Wam samych miłych i pogodnych chwil w naszej szkole. Zawsze godnie reprezentujcie naszą szkołę Podstawowej Nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie.”

Podczas uroczystości towarzyszyli i wspomagali pierwszoklasistów ich koleżanki i koledzy z kl. III a  oraz delegacje  uczniów  kl. szóstych i siódmych.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszaki  ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania panie dyrektor: Marzanna Bednarczuk i Marta Słupna  dokonały symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 ” i  dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.

Potem dzieci otrzymały  liczne niespodzianki od swoich rodziców a także pani Burmistrz i Przewodniczącej Rady Miasta.

W części artystycznej dzieci nawiązały do nadchodzącego Święta Niepodległości wykonując okolicznościowe wiersze i piosenki.  

Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, a przede wszystkim przecudnie wykonany polonez W. Kilara wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich.

Na koniec  przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski. Ten niezwykły dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.  

 

MS

fot. T. Lenard