LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Suknia ślubna - kupić czy wypożyczyć? - Reklama

Dodał: may

Data dodania: 2019-07-13

Przygotowania do ślubu wiążą się z szeregiem ważnych decyzji – od zarezerwowania sali, przez wybór menu, aż po zakup lub wypożyczenie sukni ślubnej. Każda panna młoda pragnie w tym dniu wyglądać pięknie i czuć się wyjątkowo. Wciąż wiele kobiet decyduje się na zakup sukni w salonie mody ślubnej. Jednak coraz więcej przyszłych panien młodych przekonuje się do wypożyczenia kreacji na ten wielki dzień. Jakie są zalety i wady zakupu oraz wypożyczenia sukni ślubnej?

Reklama

 

Zakup sukni ślubnej – zalety

Kupioną suknię ślubną zawsze można później sprzedać. Jest to sposób na częściowe odzyskanie pieniędzy. Nie łudźmy się jednak, że uda nam się otrzymać za kreacje dokładnie tyle, ile za nią zapłaciłyśmy.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Suknia ślubna – jak wybrać, ile kosztuje strój dla panny młodej?

Zakupując suknię ślubną – zwłaszcza z najnowszych kolekcji – ma się również pewność, że jest ona hitem tego sezonu. Dodatkowo często salony pozwalają na wprowadzenie pewnych poprawek, dzięki czemu kreacja nabiera niepowtarzalnego charakteru i jest jedyna w swoim rodzaju.

Niektóre kobiety pragną również pozostawić swoją suknię na pamiątkę i nie sprzedawać jej. Jeszcze inne liczą na to, że za kilkanaście – kilkadziesiąt lat uda im się przekazać suknię dalej, np. córce w dniu jej ślubu. W takich przypadkach w grę wchodzi więc jedynie zakup nowej kreacji.

Zakup sukni ślubnej – wady

Podstawową wadą zakupu nowej sukni ślubnej jest jej cena. Jest to wydatek rzędu od 2 tysięcy złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Panny młode, które chcą zaoszczędzić na organizacji przyjęcia weselnego, coraz częściej decydują się na wypożyczenie kreacji.

Pozostaje także kwestia tego, co zrobić z suknią ślubną po ślubie, sprzedać ją czy schować w szafie? Jeżeli zdecydujemy się ją sprzedać, musimy poświęcić nieco czasu na wystawienie ogłoszenia oraz znalezienie zainteresowanej osoby. Suknia schowana w szafie często zajmuje niepotrzebnie miejsce, a po kilku latach okazuje się, że zachowanie jej było błędem. Ponadto po kilku sezonach suknia może być niemodna, a wtedy już na pewno jej nie sprzedamy.

Wypożyczana suknia ślubna – zalety

Wypożyczenie sukni ślubnej wydaje się więc rozsądniejszym rozwiązaniem. Jeżeli nie chcemy martwić się tym, co zrobić z kreacją po weselu, lepiej zdecydować się na jej wypożyczenie. Po uroczystości oraz sesji zdjęciowej można ją po prostu oddać do salonu.

Wypożyczenie sukni ślubnej wiąże się również z mniejszymi kosztami. Zazwyczaj cena wypożyczenia kreacji waha się w przedziale od 500 do 2000 złotych, jest to około 30 – 60% ceny regularnej danego modelu.

Wypożyczana suknia ślubna – wady

Warto mieć świadomość, że wypożyczona suknia ślubna nigdy nie będzie należała do nas. Po uroczystości musimy ją zwrócić. Jeżeli więc zależy nam na zachowaniu kreacji, powinniśmy zdecydować się na jej zakup, a nie wypożyczenie.

Wybierając wypożyczenie, należy pamiętać o tym, że suknia najprawdopodobniej będzie używana. Istnieje też przesąd, że wraz z używaną suknią ślubną można otrzymać „w spadku” cechy małżeństwa kobiety, która miała ją na sobie w swoim ważnym dniu.

Należy także zwrócić uwagę na to, czy na skutek przypadkowego zniszczenia sukni ślubnej, zostaną nam doliczone dodatkowe opłaty. Niektóre wypożyczalnie wliczają ewentualne uszkodzenia w cenę wypożyczenia. Inne natomiast kosztami napraw osobę wypożyczającą.

Jak sfinansować suknię ślubną? 

Jeżeli brakuje nam pieniędzy na wymarzoną suknię ślubną możemy zdecydować się na pożyczkę. Interesującym rozwiązaniem jest to oferowane przez firmę Dziesiątka Finanse. Nie musimy nawet iść do ich placówki, wystarczy, że zadzwonimy na numer 669 555 111, a ich przedstawiciel dostarczy pieniądze prosto do naszego domu. Wówczas np. koszt zakupu sukni ślubnej można rozłożyć na raty, które nie będą stanowiły większego obciążenia dla domowego budżetu.

 

 

(tekst i fot. mat. sponsora)

Podziel się:
« wstecz