Świadectwo Chiary

Ascetyczna scenografia, scenki rodzajowe z życia Chiary Luce Badano oraz piosenki tematycznie związane z celem, jaki postawiła sobie ta niezwykła dziewczyna składały się na spektakl „Światło życia” przygotowany przez grupę teatralną ACRIMONIUM.

Reklamy

Wsród aktorów grających główne role znalazły się absolwentki Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie: Marta Szpinda, która bardzo wiarygodnie przedstawiła umierającą Chiarę oraz Magdalena Hołowacz wcielająca się w rolę przyjaciółki głównej bohaterki.

Wśród pozostałych aktorów m.in. – Lucyna Zając w roli matki i Tomasz Cieplakiewicz w roli ojca dziewczyny, Natalia Ciesielczuk jako dziennikarka oraz Dorota i Barbara Marut, Małgorzata Jarmusz, Eleonora Ploeger i gitarzyści: Tomasz Woźniak, Maciej Bogowski i Marcin Maciejewski.

Całość można było zobaczyć 20 września 2010 roku w HDK-u, gdzie pojawili się nauczyciele wraz z uczniami, aby oklaskiwać grę utalentowanych, młodych ludzi przygotowywanych przez p. Marię Marut.

Beatyfikacja Chiary Luce Badano odbędzie się 25 września w Rzymie. Będzie ona pierwszą błogosławioną wywodzącą się z Ruchu Focolari.

Dziewczyna pozostawiła młodym ludziom przesłanie: „Macie tylko jedno życie i warto je dobrze przeżyć.”

***

Tekst i foto:
ZS nr 1 Hrubieszów