Targi Pracy i Edukacyjne

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Odwiedzający Targi mogli zapoznać się z ofertami pracy, porozmawiać z pracodawcami, zaznajomić się z ofertami, jakie przygotowały dla nich instytucje szkoleniowe oraz szkoły ponadgimnazjalne z Hrubieszowa i okolic.

8 czerwca 2010r. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się Targi Pracy i Edukacyjne.

Całą imprezę rozpoczął dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Hrubieszowie Sławomir Marciniuk, który serdecznie powitał obecnych wystawców oraz przybyłych gości, a także społeczność zainteresowaną przedsięwzięciem.

Odwiedzający Targi mogli zapoznać się z ofertami pracy, porozmawiać z pracodawcami, zaznajomić się z ofertami, jakie przygotowały dla nich instytucje szkoleniowe funkcjonujące na terenie Hrubieszowa oraz przyjrzeć się prezentacjom ofert edukacyjnych przygotowanych przez szkoły ponadgimnazjalne z Hrubieszowa i okolic. Zainteresowani mieli okazję również zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, którymi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyli przedstawiciele powstającego w Hrubieszowie marketu Kaufland. Osoby bezrobotne mogły złożyć swoje dokumenty aplikacyjne i wykorzystać szansę bezpośredniego kontaktu z pracodawcą. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się uczennice Zakładu Doskonalenia Zawodowego, które prezentowały swoje umiejętności z zakresu stylizacji włosów oraz zdobienia paznokci. Nie skąpiły życzliwości ani zdobytych w toku nauki zawodu umiejętności w stosunku do odwiedzających, co udowadniały tym, że każda chętna osoba mogła skorzystać z usług przyszłych profesjonalnych fryzjerek i zostać wymyślnie uczesana. Uczennice wykazały się również dużym potencjałem artystycznym i kreatywnością podczas zdobienia paznokci i również z tej usługi odwiedzający Targi mogli skorzystać.

W przedsięwzięciu także brali udział Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej2020 w Hrubieszowie, którzy cieszyli się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Odwiedzający mogli zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania Jednostki Strzeleckiej 2020, gdzie Strzelcy zaprezentowali broń, którą się posługują, a także przedstawili zainteresowanym drogę rekrutacyjną do formacji.

Przebieg imprezy uatrakcyjniło wystąpienie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach odnośnie ich aktywizacji zawodowej. Przedstawili miejsca, gdzie odbywali staże oraz praktyki, a następnie wymienili umiejętności, jakich nauczyli się podczas pracy w poszczególnych instytucjach.

Organizatorami Targów Pracy i Edukacyjnych w Hrubieszowie byli funkcjonujące od niedawna Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Powiatowy Urząd Pracy.

zobacz zdjęcia »