LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Wiktor Zin zasiądzie na hrubieszowskiej ławeczce. Wyniki sondy Urzędu Miasta

Dodał: mac

Data dodania: 2017-04-21

Wizerunek prof. Wiktora Zina pojawi się na hrubieszowskiej ławeczce. Taką decyzję podjęli mieszkańcy, którzy zagłosowali w ankiecie Urzędu Miasta.

Reklama

 

W propozycjach na postać z brązu pojawili się również: Bolesław Prus, Stanisław Staszic, Bolesław Leśmian, Henryk "Hubal" Dobrzański, Abraham Stern czy Władysław Jagiełło. Największą popularnością cieszyła się jednak osoba hrubieszowskiego architekta, naukowca, malarza i konserwatora zabytków - profesora Wiktora Zina.

Atrakcja turystyczna w postaci ławeczki ze znanym mieszkańcem Hrubieszowa ma być wzorowana na idei Galerii Wielkich Łodzian, czyli ustawianych przy ul. Piotrkowskiej pomników ławeczek, z których najbardziej znana to ławka Tuwima. Ma być to miejsce, gdzie można "dosiąść się" do odlanej z brązu podobizny wybitnej postaci.

 

Źródło: UM Hrubieszów

Na zdjęciu - Portert prof. Witora Zina Heleny Piekarz, fot. LubieHrubie


Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 15

Mam nadzieję, że ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy i ustawi w centrum miasta posąg naszych Starostów na kumbajnach.

2017-06-01 20:16:59 | autor: Sąsiad

Nie ma chleba są igrzyska.

2017-04-22 21:49:44 | autor: The

lokalny13patriota - czy aby w obecnych czasach słowo "patriota" nie jest synonimem słowa idiota - widzę na ulicach debili w bluzach z symbolem polski walczącej i czerwono - białymi opaskami - nie powinni oni aby być konsumentami tanich win ?

2017-04-22 20:52:02 | autor: wicek6

to powiedz wprost o co ci chodzi, jeżeli znasz cos wiecej to możesz przeciez napisc

2017-04-22 13:43:18 | autor: lewin

lewin - jesteś pewien, że wszystko?

2017-04-22 13:09:04 | autor: krupa

Krupa, pogrzeb w internecie i poznasz zyciorysy wszystkich kandydatów

2017-04-22 11:29:34 | autor: lewin

czy komisja i mieszkańcy znali dobrze życiorysy kandydatów ?

2017-04-22 10:33:22 | autor: krupa

lokalny ale o co Ci chodzi? Jedynie kresowianin wyraził swoją powtarzam swoją opinię o reparacji konserwatorskiej Matki Whistlera dokonanej przez Fasolę, chyba nie do końca pamięta jak ona wyglądała ale jak pamięta to ciekawy jestem porównania Bodesa do Kossaka:).

2017-04-22 08:47:26 | autor: B**

Cieszę się byłem za od początku. Brawo mieszkańcy, którzy zagłosowali w ankiecie UM tak jak ja. Jestem dumny z naszego Sławnego Krajana.

2017-04-21 21:21:28 | autor: azetfoto

co by nie zrobić to źle - brakuje mi słów! Czy już jest naprawdę tak źle w tej Polsce? Wydaje mi, że jest proste rozwiązanie nie pasują komuś cokolwiek co się robi w Hrubieszowie, meczą go zalewy,baseny, modernizacje - niech się wyprowadzą tam skąd przybyli! A tam będą mieli pełno roboty - gdzie pola i lasy! no nosz pewno - dziekuji. Bardzo dobry pomysł z Zinem!!!!! pozwalam na obrażanie mnie w komentarzach - tylko chamstwa nie zniese ;)

2017-04-21 20:36:32 | autor: lokalny13patriota

ten obrazek wyżej przypomina mi film Jaś Fasola "Nadciąga Totalny Kataklizm" (1997) Jaki ryj tej babce na poltrecie dał :)))

2017-04-21 20:07:41 | autor: e-kresowian

gdzie można zobaczyć wyniki głosowania, jakiś protokoł?

2017-04-21 19:37:53 | autor: skandy

Prus jak miałby się prezentować? Jako noworodek? Prus z naszym miastem związany jest przypadkiem i w sposób epizodyczny. Pan Zin to co innego.

2017-04-21 17:55:15 | autor: wrednota

I fajnie.Ale szkoda mi Prusa.Moze się uzbiera i na niego, jak jakas szkola i mieszkancy ruszą.

2017-04-21 17:18:53 | autor: Kamyk

Tylko aby był podobny do siebie a nie jak Ronaldo. Oczywiście na tej ławeczce powinien siedzieć przy sztaludze. Jak na tym obrazie.

2017-04-21 16:36:34 | autor: B**