REKLAMA

C3 Carmax 1

LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Zamienniki tonerów - nie bój się spróbować - REKLAMA

Dodał: may

Data dodania: 2018-07-20

Kiedy przegląda się oferty tonerów do drukarek intuicyjnie dzieli się je na dwie kategorie: tonerów oryginalnych oraz ich zamienników. Na pierwszy rzut oka widać, że różnią się one ceną. A jak wygląda różnica w ich użytkowaniu? Czy warto kupować zamienniki?

Reklama

 

Gdzie i jak szukać zamienników?

Wiele osób boi się kupować zamienniki tonerów oryginalnych. Niechęć ta wynika z kilku czynników. Działa tutaj przede wszystkim pewnego rodzaju lęk przed nieznanym. A co jeśli zamiennik, który kupię, okaże się niewłaściwy do mojej drukarki? Co jeżeli nie będzie mi służył długo? Co jeśli okaże się złej jakości i rozmaże się na papierze po zadrukowaniu? Wszystkie te pytania są podstawne, bo każdy z nas kiedyś natknął się na zakup, który wywołał gorzkie rozczarowanie. Aby go uniknąć, trzeba umieć znaleźć dobrego dostawcę zamienników – zamiast samodzielnie go szukać wystarczy po prostu zajrzeć tutaj.

Zamiast błądzić po nieznanych źródłach, lepiej jest zwrócić się do profesjonalistów, którzy wiedzą wszystko o drukarkach, tuszach do nich i ich zamiennikach. Ktoś, kto dobrze się na tym zna, będzie w stanie bez problemu dobrać zamiennik oryginalnego tuszu do każdej drukarki – klient więc nie będzie musiał się obawiać o to, że kartridż okaże się niepasujący.

Zaufaj jakości

Niektórym wydaje się, że niższa cena jest równoznaczna z niższą jakością. Nic bardziej mylnego. Zamienniki tonerów, choć są o wiele tańsze od oryginałów, wcale nie odbiegają od nich znacznie jakością. Są bardzo wydajne i trwałe. Oczywiście, w użytkowaniu oryginałów i zamienników występują pewne różnice, ale są one niedostrzegalne na co dzień. Warto więc skusić się na kupno zamiennika i cieszyć się z zaoszczędzonych pieniędzy.

Różnica w cenie

Nie od dziś wiadomo, że wielokrotnie podczas zakupów płaci się za samą markę. Nie dzieje się tak bez przyczyny: jeżeli firma wiele lat pracowała na swoje dobre imię i wielokrotnie udowadniała wysoką jakość swoich produktów, to ma prawo się cenić. Niemniej jednak często zdarza się tak, że produkty, których nie określilibyśmy jako „markowe” nie odbiegają wcale jakością od tych sygnowanych jakąś znaną nazwą, a mimo wszystko są dużo tańsze – właśnie przez brak jakiegoś znanego wszystkim znaczka. Warto więc sprawdzać oferty firm mniej znanych, a produkujących dobre jakościowo zamienniki – jak na przykład zamienniki tonerów. Różnica w cenie jest ogromna, a różnica w użytkowaniu praktycznie niedostrzegalna.

Płacenie wysokiej ceny za oryginalny kartridż szybko daje się we znaki wszystkim jego użytkownikom. Upływ środków z konta odczuwają z całą pewnością osoby, które kupują tusz na potrzeby domowe, ale jeszcze mocniej takie zakupy wpływają na budżet biurowy, gdzie drukowanie i kserowanie to czynności powtarzane często na porządku dziennym. W wielu miejscach pracy kartridże do drukarek kupuje się właściwie w hurtowych ilościach. Przy tak dużym zapotrzebowaniu na tusz warto osobiście przetestować zamienniki tonerów oryginalnych i przekonać się, że warto je kupować.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)

 

Podziel się:
« wstecz