LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Zamojska prokuratura skontroluje postępowanie przeciwko staroście hrubieszowskiemu

Dodał: mac

Data dodania: 2017-09-13

- Prokuratura Okręgowa w Zamościu przeprowadzi kontrolę przebiegu postępowania, które toczyło się w sprawie starosty hrubieszowskiego Józefa Kuropatwy - poinformował Radio Lublin rzecznik zamojskiej prokuratury Bartosz Wójcik.

Reklama

 

Pod koniec lipca tego roku Prokuratura Rejonowa w Janowie Lubelskim umorzyła śledztwo przeciwko staroście, uznając, że ten nie popełnił przestępstwa. 

 

Więcej:

https://radio.lublin.pl/news/zamosc-prokuratura-skontroluje-postepowanie-przeciwko-staroscie

 

źródło: radio.lublin.pl

 


 

Zobacz też:

Hrubieszów: Co wolno Staroście? 

Po publikacji w TZ, oświadczeniami majątkowymi starosty hrubieszowskiego zajęły się organy ścigania 



Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 29

Ale durnoty wypisujecie. Łykacie propagandę PiS-u jak dzieci. A kto wam powiedział, że PiS jest dobry i uczciwy? :-) Oni sami? :-) Jak dotąd wszystkim dochodzenia przewleka i umarza prokuratura!!! Popatrzcie jak długo te sprawy się ciągną i nic! A prokuraturę PiS zreformowal. Ziobro nią steruje. Mimo to do krytykowanych sądów nic jeszcze nie trafiło!

2017-09-16 07:48:07 | autor: Sympatia

Dron, ale prokuraturą steruje Ziobro i PIS! I co? Wszystko umarza właśnie prokuratura!!! Do żadnego sądu nic nie trafia!!!

2017-09-15 21:32:13 | autor: Sympatia

Bo to śmietanka społeczna jest, jak dziadek był w PPR przed wojną i pomagał zniewolić Polskę to poobsadzali się po stanowiskach za Stalina, a teraz tam pokolenia tych, co bez podstawówki porobili się sędziami siedzą. Reszta z niższego szczebla jest tylko do roboty i raczej kariery nie zrobi.

2017-09-15 20:46:23 | autor: wh61

dron zmiany powinny być takie jak w innych przedsiębiorstwach państwowych. Połowę dziadów nierobów co odwlekają sprawy, żeby kawkę popijać trzeba zwolnic a reszcie poobniżać pobory. Jak im nie będzie pasowało, niech szukają szczęścia za granicami.

2017-09-15 20:41:14 | autor: wh61

Nie możemy trochę naiwnie sądzić,że PIS czy poseł Zawiślak osądzą Kuropatwę i resztę.Ten szczególny przypadek umorzenia sprawy jest tylko potwierdzeniem konieczności zmian w wymiarze sprawiedliwości.To co robi PIS w tym temacie napotyka na wielki opór.Bo najlepiej ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO!!! Bez uczciwej policji,prokuratury i sądów możemy sobie tylko pomarzyć o sprawiedliwości ! I lepiej by też było żeby partie polityczne nie zastępowały wymiaru sprawiedliwości.To już było przerabiane w PRL i popsl ! Wśród policjantów,prokuratorów i sędziów znamienita większość to ludzie uczciwi.Trzeba im tylko stworzyć odpowiednie warunki prawne ,wyeliminować czarne owce i będzie dobrze.I politycy i bandyci nie będą bezkarni!KREBS doczekamy tego na pewno!

2017-09-15 20:01:34 | autor: dron

Krebs zależy kto jest w Hrubieszowskim PiS-e, bo jak jakaś sierota co cicho siedzi i cieszy się z diety, to on pilnuje, tylko żeby jemu nikt nie zaszkodził. Na moje oko to większość działaczy z PZPR, porozchodziło się po różnych partiach, a jak w nich są spaleni, to startują jako niezależni. Także nie ma co się patrzeć czy to PiS, czy PSL, bo to jeden uj jak się wszyscy dogadują. Trzeba wybierać tych, co jeszcze nie byli. Bo ten PiS-owiec co na schodkach ma swoje biuro to jakaś sierota jest i nic nie potrafi zrobić. Potrafi obiecywać tylko.

2017-09-15 18:40:40 | autor: wh61

dron, to ciekawe co piszesz. Jeżeli Radek faktycznie chroni tyłek Kuropatwy, to może wkrótce zobaczymy Kuropatwy, Czerwonki, Bożka itd. w PiSie??? Od początku było jasne, że PiS im sprzyja. W pewnych kręgach mówiło się nawet o pośle Zawiślaku, że to człowiek Kuropatwy... to może i jest trochę przesadzone, ale coś w tym jest. Bez poparcia PiS-u Ci goście już dawno byliby osądzeni. Już by był okres po ewentualnych wyborach uzupełniających

2017-09-15 15:19:23 | autor: Krebs

grzechu, mam do Ciebie pytanie. Dlaczego czepiasz się Pana Kosakowskiego? Dlatego, ze miał odwagę powiedzieć przed kamerami prawdę niewygodną dla organizacji? O przestępczej działalności twoich szefów?

2017-09-15 15:04:21 | autor: Got

Sympatia, bawimy się w zgadywanki:) ?? strzelaj dalej. podpowiem, że się z drugiego imienia nie wykręcam - w przeciwieństwie do ciebie pani Rz.

2017-09-15 14:04:05 | autor: grzechu1234

Pawelku, zajmij się sportem albo wysypiskiem u siebie w gminie! W zgadywanki zawsze byłeś kiepski. ;-)

2017-09-15 13:31:57 | autor: Sympatia

grzechu1234, co za przenikliwość! :) Ja tam myślę, jednak, że pod Nickiem sympatia ukrywa się Józef Kuropatwa!

2017-09-15 13:21:09 | autor: Krebs

Bozydar Krebs i Jan Kowalski i inne ciekawe niki (Sympatia też)to Sekretarz Gminy Uchanie w jednej osobie. gratulujemy. w godzinach pracy sie produkuje.no chyba że mu za to płacą. ? ciekawe na czyje zlecenie. moze rafalskiej? pozdrawiamy pana sekretarza i byłego pracownika starostwa powiatowego. nie rozdrabniaj sie na niki.bierz przyklad ze mnie.! haha

2017-09-15 12:46:41 | autor: grzechu1234

Panie administratorze, mam do Pana prośbę. Proszę nie zamieszczać tak często zdjęć Pana Józefa. Bo wywołują niesamowite sztormy zainteresowania i podekscytowania u kobiet!

2017-09-15 12:17:59 | autor: Sympatia

Jakby ktoś chciał jeszcze raz przeczytać ten sam tekst PSL-owskiego Jóźkowego PR-owca ;):):) o nicku grzechu1234 to znajdzie go pod artykułem "Hrubieszów: Co wolno Staroście?" i pewnie za chwilę na brulionie! :) Grzechu płodny dzisiaj jest! ;)

2017-09-15 11:59:35 | autor: Bożydar

W zasadzie po co Grzesiu, zmieniasz temat i uwagę przekierowujesz na miasto w dodatku nie na PSL-owca Burmistrza tylko na Panią Wiceburmistrz?
Nieudolnie próbujesz bronić te indywidua. Nie ma naprawdę w partii ludowej nikogo mądrzejszego niż grzechu1234?

2017-09-15 11:52:41 | autor: Bożydar

Grzesiu, tu Huczwa a tam Bug. Tu jakieś tam śmieci a tam Twój guru pozwalał zrzucać (z samolotów?) 300 ton odpadów dziennie. Widzisz subtelną różnicę podnóżku wąsacza? ;) I nic nie widział! ;)
Grzesiu drogi, na materiale filmowym widziałem opakowania po oleju silnikowym, detergentach. Potrzymaj Grzesiu w worku parę dni takie odpady zmieszane. Zobaczysz jak to ładnie pachnie. Ja wiem, że Twoi mocodawcy z partii ludowej czerpali z tego pełnymi garściami! :)

2017-09-15 11:48:43 | autor: Bożydar

Piszą, że starosta zatrudnia swoich bratanków, a w mieście pani ładna obsadziła już pół rodziny w miejskich strukturach. A śmieci przy huczwie nikt nie widzi? I skażenie środowiska bo z wodą ten syf leci. To też do tvnu. Podobno na sesji gościł były kandydat na wójta z Horodła, krzyczał, ze wie gdzie w strzyzowie beczki z chemikaliami zakopane. Proszę bardzo niech pokaże, służby wezwie. Przyszło co do czego to się wypiera i mówi, że kolega mu powiedział. Hahah. Odwagi panie Zbigniewie.

2017-09-15 11:34:59 | autor: grzechu1234

Co chodzi o polityków to idą kraść i nie ponosić za to kary są złodzeie tak masz racje ostatnia deska ratunku po za tym oni nic więcej nie umią robić

2017-09-15 09:04:53 | autor: kot11

dron, jeżeli te informacje, że przez brak poparcia Maksymowicza dla inicjatywy radnych, w sprawie sesji nadzwyczajnej dotyczącej rozliczenia śmierdzącego biznesu, ta sesja nie mogła się odbyć tzn ni mniej ni więcej tylko to, że Radek miał takie zalecenia od Zawiślaka.

Maksymowicz nic nie robi wbrew woli a nawet bez konsultacji z Zawiślakiem. Zatem nie bez powodu mówiono, ze Zawiślak trzyma z Kuropatwą

2017-09-15 08:57:59 | autor: Bożydar

zacytuje wypowiedź Józefa Piłsudskiego nt polityków-"Do polityki garna sie ludzie,którzy nic nie osiagneli, a wiec nieudacznicy i darmozjady.Polityka to dla nich deska ratunku, moga godnie zyc nie dając w zamian nic"

2017-09-15 08:38:11 | autor: lewin

Rzeczywiście macie rację jeśli chodzi o postawę większości hrubieszowskich radnych z PiS.Są jednak małe wyjątki.Zeby zwołać nadzwyczajną sesję rady powiatu na wniosek radnych potrzeba wniosku co najmniej 5 radnych.Czterech się znalazło , radny Maksymowicz nie podpisał wniosku i ten przepadł.Tematem sesja miała być śmierdząca afera ! Radosławowi zapewne nie śmierdzi !Na dożynkach spacerował w parze z Kuropatwą!Czyżby się teraz Radosław odwdzięczał?Za co?! Co do milczenia posła Zawiślaka nie przesadzajmy.Myślę a nawet jestem przekonany,że robi swoje! Ale są także inni posłowie z tego okręgu wyborczego nr 6. Przypomnę p.Genowefa Tokarska PSL, p.Jarosław Sachajko Kukiz 15 - przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa ,p.Agata Borowiec.Wymieniłem tylko tych z dawnego zamojskiego. Interwencje na każdym szczeblu są niezwykle potrzebne by nagłaśniać i piętnować działania i afery tych pseudosamorządowców z zielonego klanu ale pamiętajmy,że najważniejszy w tym wszystkim jest wymiar sprawiedliwości / w tym przypadku tak go nie można chyba jednak nazywać, może kolesiowości byłoby właściwsze/.Chciałbym uważać,że przypadek prok.Leśko to odosobniony wypadek przy pracy i jego koledzy nie będą już tak pobłażliwi .Bo przecież wszyscy wobec prawa jesteśmy równi panie prok. Leśko! Chyba?!Co by się stało gdyby na biurko prokuratorskie trafiła podobna sprawa jakiegoś radnego z Pcimia Dolnego czy Koziej Wólki czy drobnego urzędniczyny?! Już by po nim dawno pozamiatali a PKW ogłosiła wybory uzupełniające! Młyny sprawiedliwości mielą powoli może zbyt powoli ale w tym i innych przypadłościach na pewno ci niezatapialni i nie do zastąpienia kolesie poniosą konsekwencje! I to już wkrótce!A w nadchodzących nieuchronnie wyborach samorządowych ocenicie Państwo postawy , zachowania i aktywność tych radnych z PiS .I tych wszystkich szkodników z psl pousadzanych na różnych stołkach samorządowych w starostwie,mieście i niektórych gminach hrubieszowskich przez Kuropatwę,Czerwonkę i innych tak skutecznie "rozsławiających" i "promujących" POWIAT HRUBIESZOWSKI w kraju i poza jego granicami!

2017-09-14 11:11:11 | autor: dron

Krebs za dużo zadasz od hrubieszowskiego PISu. Zrozum radni miejscy z pis przesiadywali na spotkaniach godzinami u starosty to jak maja teraz się do tego wszystkiego ustosunkować ONI SIEDZĄ W KIESZENI STAROSTY A TY ŻĄDASZ ŻEBY GO ATAKOWALI.Radny Maksymowicz powiatu to marionetka w rekach radnego Wiśniewskiego i spółki on nawet mieszka w Zamościu to co go obchodzi Hrubieszów ludzie obudźcie się wreszcie z tego letargu. To nie są społecznicy ci ludzie idą do samorządu tylko dla własnych korzyści a nie po to żeby.........

2017-09-14 09:55:56 | autor: adadada.

KPINA i tyle w temacie... szkoda komentować to wszystko, są równi i równiejsi..

2017-09-13 20:49:00 | autor: majk0987

Ale dlaczego nie ujawnił? Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego nie ujawnił tych dotacji? Zapomniał, że dostał prawie pół miliona?

2017-09-13 19:41:45 | autor: Bożydar

To kpina. Kpina ze społeczeństwa. Zaprzeczenie praworządności.

Czytałem artykuł i dziwię się temu prokuratorowi z Janowa. Co tu w ogóle kontrolować? To nie była trudna ani skomplikowana sprawa. Chodziło tylko o stwierdzenie czy Kuropatwa ujawnił w oświadczeniu majątkowym 400 000 zł dochodu czy nie ujawnił? Zataił czy nie? Prokurator miał na to dowody z ARiMR. A mam wrażenie jakby robił wszystko, żeby skomplikować i przeciągnąć sprawę. Może powinien zostać adwokatem? Dopóki Kuropatwa jest starostą ma obowiązek ujawniać każdy przychód, dotację, zobowiązania wraz z podaniem źródła. Bo żyje za nasze pieniądze! Jak nie chce ujawniać to niech zrezygnuje z funkcji!!! Tłumaczenie Pana prokuratora, że nie musiał ujawniać bo kupił za to maszyny i maszyny ujawnił to jakaś groteska. Absurd!!! To znaczy, że jeżeli funkcjonariusz publiczny zarobił 1 mln i kupił za to cztery mieszkania wystarczy, że wpisze w oświadczeniu te mieszkania! Nie musi pisać na czym ani w jaki sposób zarobił czy od kogo dostał kasę! Bo po co dublować. Jeżeli funkcjonariusz publiczny otrzymał z tytułu jakiejś tam umowy o pracę, zlecenie itp. 200 tys i kupił za to luksusowy samochód, to też nie musi podawać tego dochodu… wystarczy, że wpisze, ze ma samochód!


Gdzie jest PiS? Gdzie poseł Zawiślak? Gdzie mieszkający i pracujący w Zamościu szef hrubieszowskiego PiSu a równocześnie radny Rady Powiatu w Hrubieszowie? Poseł Zawiślak ani razu nie zajął stanowiska. Nie wypowiedział sie publicznie na temat tego co się dzieje w Hrubieszowie… Wygląda jakby kompletnie nie obchodziło go to co się dzieje.

2017-09-13 19:28:02 | autor: Krebs

Co na to Posłowie z PIS-u i nie tylko? Może trzeba powiadomic Pana min. Z. Ziobro?

2017-09-13 19:15:49 | autor: hrubieszowiaczek

Zgadzam się z wami ale jaki widać nic to nie da

2017-09-13 18:46:35 | autor: j.konor

Naj.Z całą stanowczością. Dość złodziejskiej gospodarki, dewastacji infrastruktury i środowiska. Pozdrawiam.

2017-09-13 18:41:05 | autor: 234B

Mieszkańcy Hrubieszowa i okolic mają prawo do oceny ,, władzy'' lokalnej, oceniać ich i domagać się sprawiedliwości. Tak też będziemy czynić, w przypadku łamania prawa i nadużywaniu prawa.

2017-09-13 18:05:34 | autor: naj