Zgubiła ją pomyłka

Telefoniczna pomyłka 37-letniej obywatelki Ukrainy zapadnie jej na długo w pamięć. Kobieta z handlową ofertą sprzedaży papierosów bez akcyzy zamiast dodzwonić się do klienta, wybrała numer… dolnośląskiego policjanta. Jakież było jej zdziwienie, kiedy w umówionym miejscu zjawili się mundurowi. Kobieta posiadała przy sobie ponad 30 paczek nielegalnych papierosów. Za popełnione wykroczenie skarbowe 37-latka została ukarana mandatem.

Reklamy

Wczoraj hrubieszowscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że na terenie miasta 37-letnia obywatelka Ukrainy posiada przy sobie papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Informacja pochodziła od policjanta z Dolnego Śląska, do którego przez pomyłkę dodzwoniła się wskazana kobieta. Ta,  nie mając świadomości z kim rozmawia, oznajmiła, że ma papierosy i czeka na niego w umówionym miejscu w Hrubieszowie. Policjant szybko poinformował o tym fakcie hrubieszowskich funkcjonariuszy, którzy udali się na wskazane miejsce.
 
Jakież duże było zdziwienie kobiety, kiedy w umówionym miejscu zjawili się mundurowi. 37-letnia ob. Ukrainy posiadała przy sobie ponad 30 paczek nielegalnych papierosów. Kobieta została   przewieziona do komendy policji, zaś jej nielegalny towar  zabezpieczony.
 
Za popełnione wykroczenie skarbowe 37-latka została ukarana przez funkcjonariusza Izby Celnej 200 złotowym mandatem.  
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (E.K.)