ZS nr 1: Kilka pytań do stypendystki

Natalia Usowska jest obecnie uczennicą III klasy Technikum i kształci się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. W ubiegłym roku szkolnym uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole (5.0) oraz wzorowe zachowanie.

Reklamy

 

10 stycznia 2020 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów stypendystom z województwa lubelskiego. Wśród nich była i Natalia.

Natalia jest skromną, pracowitą i ambitną uczennicą, konsekwentnie realizującą swoje plany. Zawsze uśmiechnięta i pomocna – zauważają Jej koleżanki i koledzy.

Tradycyjnie, zadaliśmy naszej stypendystce kilka pytań związanych z edukacją.

Jakie są Twoje plany na przyszłość?

Moje plany na przyszłość są zapewne takie, jak u większości ludzi w moim wieku. Chciałabym ukończyć Technikum, do którego uczęszczam z dobrymi wynikami i zdać egzamin maturalny. Dzięki temu mogłabym się wybrać na wymarzone studia pielęgniarskie.

Twoje ulubiony przedmioty to…?

Mam dwa ulubione przedmioty. Są to matematyka i chemia. Bardzo łatwo przyswajam wiedzę z nich, głównie dzięki nauczycielom, którzy w jasny i przystępny sposób wyjaśniają różne zagadnienia i zawsze są otwarci na wszelkie pytania, pozostając do naszej dyspozycji.

Twój sposób na naukę?

Staram się uważnie i z zaangażowaniem uczestniczyć w lekcjach, dlatego dość mało czasu poświęcam na naukę w domu. Najczęściej wygląda to tak, że powtarzam materiał z lekcji, gdy mam zaplanowany sprawdzian bądź kartkówkę. Do nauki najczęściej wykorzystuję własne notatki. Starannie prowadzę zeszyty i staram się notować jak najwięcej. Zdarza mi się także korzystać z internetu. Najczęściej jest to w sytuacjach, gdy czegoś nie rozumiem.

Kształcisz się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, czy jesteś zadowolona z wyboru zawodu?

Dzięki zawodowi, w którym zdobywam kwalifikacje, mam dużo więcej możliwości w życiu. Myślę, że wiedza, którą zdobywam w Technikum na pewno przyda mi się, nawet w życiu codziennym.

 

Z Natalią Usowską rozmawiał Daniel Buchowiecki

fot.: archiwum prywatne Natalii Usowskiej