ZS nr 1: Pojadą na praktyki do Grecji

Nauka zawodu za granicą połączona z turystyką i poznawaniem języka i kultury malowniczej Grecji? Taka innowacyjna forma kształcenia zostaje wprowadzana do hrubieszowskiej szkoły. Skorzysta z niej 44 uczniów.

Reklamy

 

Już 19 kwietnia br., grupa 44 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, reprezentująca branżę gastronomiczną, z klas kształcących w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, kelner i kucharz oraz 3 nauczycieli z tejże szkoły, weźmie udział w 4-tygodniowych praktykach zawodowych w Grecji, w rejonie Larissy nad Morzem Egejskim.

W ramach projektu „Doświadczenie przede wszystkim – organizacja staży zawodowych w zagranicznych przedsiębiorstwach dla uczniów” organizowanego ze środków unijnego programu Erasmus Plus (sektor – Kształcenie i Szkolenie Zawodowe) we współpracy z Grupą Montownia Sp. J. z Krakowa, uczestnicy będą podwyższać kwalifikacje zawodowe, poznawać zasady funkcjonowania zagranicznych przedsiębiorstw z branży hotelarskiej i gastronomicznej, podnosić umiejętności związane z posługiwaniem się językami obcymi i zdobywać doświadczenie międzykulturowe.

Udział w praktykach zawodowych, to nie tylko praca i nauka. Program zakłada również poznanie atrakcji turystycznych, a także kultury, tradycji oraz historii regionu. Udział w stażu zagranicznym podniesie wiedzę oraz umiejętności uczniów, dostosowując je do wymagań współczesnego rynku pracy, wzmacniając tym samym ich szanse na zatrudnienie w Polsce oraz za granicą.

Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty Europass, co daje gwarancję, że nabyte przez nich umiejętności i kwalifikacje zawodowe uznane zostaną przez europejskich pracodawców.

Mamy nadzieję na realizację 2 kolejnych projektów w ramach programu Erasmus Plus – m.in. na wyjazd uczniów i nauczycieli do Grecji lub Portugalii (15 uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, 15 uczniów – technik handlowiec, 15 uczniów – technik informatyk) w roku szkolnym 2017/2018.

 

źródło: www.zs1hrubieszow.pl