ZS nr 1: To nie są koronaferie…

O sytuacji w związku z zamknięciem szkół z powodu pandemii koronawirusa – z perspektywy uczniów – mówi przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie – Bartłomiej Buczak.

Reklamy

 

– Jest to przede wszystkim duży eksperyment dla całego szkolnictwa. Dzieje się coś, czego do tej pory nie było. Większość uczniów, którzy mają czas wolny wie, że nie jest to czas tzw. koronaferii, tylko jest to czas, który powinniśmy mądrze wykorzystać. Moim zdaniem ta obowiązkowa przerwa może nam troszkę zdezorganizować przygotowania np. do matury czy egzaminów zawodowych, dlatego w tej chwili bardzo ważna jest samoorganizacja i umiejętne zarządzanie swoim czasem – mówi nasz uczeń  w wywiadzie, którego udziela Radiu Lublin.

Wiecej:

https://radio.lublin.pl/2020/03/szkoly-zamkniete-ale-to-nie-ferie/?fbclid=IwAR1XivX_PABIPdMMhdXkqvCO0Du4nDohHilh5LdGCZKNJdOzXcR3UoWxnV0

 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie otrzymali materiały przygotowane przez swoich nauczycieli, którzy do kontaktu wykorzystują e-mail i Facebook. Każdy uczeń może zadać pytanie, poprosić o dodatkową konsultację. Pomocą służą też wychowawcy. 

 

Zebrał: DB / ZS nr 1

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – ZS nr 1: Kilka pytań do stypendystki

WIADOMOŚCI – Terytorialsi w ZS nr 1