16 czerwca 2024

Hrubieszów: Impresje malarskie Renaty Szurygi [ZDJĘCIA]

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy Renaty Szurygi „Impresje malarskie” w Małej Galerii Sztuki Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Reklamy

Wystawa prezentuje wyjątkowe dzieła utalentowanej malarki.

Renata Szuryga, urodzona w 1972 roku, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie w 1992 roku. W latach 1993-1998 studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, gdzie obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Od 1999 roku jest instruktorką sztuk plastycznych i opiekunką grupy „Pod Błękitną Paletą” w Centrum Kultury w Świdniku.

Reklamy

Oprócz zainteresowań zawodowych, zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią analogową oraz rękodziełem.

Czytaj: Hrubieszów: Dzielnicowa w przedszkolu [ZDJĘCIA]

Reklamy

Corocznie uczestniczy w plenerach malarskich oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych. W 2007 r. została nagrodzona „Nagrodą Artystyczną Burmistrza Miasta Świdnika”, a w 2010 r. – Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2010 roku jest członkiem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.

Ekspozycja trwa od 25 maja do 28 czerwca 2024 roku.

Finisaż wystawy odbędzie się 28 czerwca 2024 roku o godzinie 17:00 w Małej Galerii Sztuki HDK. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na to wyjątkowe wydarzenie.

Zobacz też:

Hrubieszów: Niebieskie Igrzyska [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →Chcesz podzielić się informacjami z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego z Czytelnikami lubiehrubie? Prześlij info i zdjęcia na adres lubiehrubie@gmail.com


info i fot. HDK / AM