Wiadomości

Zamknij

Staszic: Laureatki konkursu o Bitwie Warszawskiej 1920

mae 15:22, 03.09.2020 Aktualizacja: 17:19, 12.10.2025
Skomentuj Staszic: Laureatki konkursu o Bitwie Warszawskiej 1920

Uczennice hrubieszowskiego Staszica znalazły się wśród laureatów konkursu historycznego "Cud nad Wisłą 1920".

15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego i w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 uczennice hrubieszowskiego Liceum im. Staszica wraz z nauczycielkami miały przyjemność wziąć udział w uroczystym wręczeniu nagród konkursu historycznego "Cud nad Wisłą 1920".

Organizatorami konkursu byli: Komitet Obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Tomaszowie Lubelskim oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Patronat honorowy objął Prezes Rady Ministrów, a patronat medialny - Radio Lublin, TVP Lublin oraz Katolickie Radio Zamość.

Różne grupy wiekowe uczestników zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami - najmłodsi przygotowali prace plastyczne, a najstarsi pisali wiersze lub rozprawki. Nasze uczennice wysłały na konkurs prace literackie w formie rozprawki na temat: "Bitwa Warszawska - Cud nad Wisłą czy efekt genialnej strategii?"

Spotkanie laureatów, ich nauczycieli i rodziców odbyło się o godz. 10.00 w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim.

Po krótkich powitaniach i wystąpieniach zaproszonych gości laureatom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród setki nagrodzonych znalazło się aż sześć uczennic naszego liceum: Małgorzata Pitus i Jagoda Sądej z klasy IIA, Klaudia Guluk, Amelia Mazur, Alicja Osman i Aleksandra Przysiężniak z klasy ID. Nad przygotowaniem prac konkursowych czuwały: Elżbieta Dąbrowska, Joanna Szabat oraz Agnieszka Jamroż.

Serdecznie gratulujemy laureatkom - nie tylko szerokiej wiedzy o Bitwie Warszawskiej 1920, ale również umiejętności właściwego argumentowania i wnioskowania w wymagającej formie wypowiedzi, jaką jest rozprawka.

E. Dąbrowska i J. Szabat

fot. LO Staszic

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%