Wiadomości

Zamknij

Hrubieszów: Trwa Święto Strzelca Konnego

mae 18:15, 12.09.2020 Aktualizacja: 18:50, 12.10.2025
Skomentuj Hrubieszów: Trwa Święto Strzelca Konnego

Dziś i jutro na błoniach nad Huczwą odbywa się szóste już Święto Strzelca Konnego w Hrubieszowie.

Dziś odbył się pokaz ujeżdżania oraz jazdy terenowej, a także strzelanie z broni krótkiej na strzelnicy hrubieszowskiej jednostki wojskowej.

O godzinie 18 w w ramach święta Pułkowego 2 Pułku Strzelców Konnych odprawiono mszę świętą w kościele garnizonowym p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której nastąpił apel pamięci pod obeliskiem 2 PSK na terenie koszar 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

***

Program imprezy na niedzielę 13 września:

9:00 - 16:30 Piknik kawaleryski

10:00 - Pokaz skoków przez przeszkody

12:30 - Pokaz władania lancą konno

14:30 - Pokaz władania szablą konno

16:00 - Pokazy jednostek Sił Zbrojnych RP:

  • 25 Brygady Kawalerii Powietrznej
  • 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej
  • 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego
  • Pokaz Szwadronu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego

17:00 - Ceremonia zakończenia.

Z uwagi na COVID-19 organizatorzy proszą o uczestnictwo zgodnie z wytycznymi GIS (maseczki, odległości).

fot. lubiehrubie.pl

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%