Wiadomości

Zamknij

Hrubieszów: Obchody Dnia Podziemnego Państwa Polskiego - ZDJĘCIA

mae 12:03, 27.09.2021
Skomentuj Hrubieszów: Obchody Dnia Podziemnego Państwa Polskiego - ZDJĘCIA

Dziś, na hrubieszowskim Rynku, odbyły się uroczystości z okazji Dnia Podziemnego Państwa Polskiego.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 10.20 wciągnięciem na masz flagi państwowej i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie głos zabrała burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska, po czym kustosz Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej o. Wiktoryn Krysa odmówił modlitwę w intencji poległych.

W asyście kompanii honorowej 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego odczytano apel pamięci i zabrzmiała salwa honorowa.

Przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji społecznych, instytucji i szkół złożyli wieńce i kwiaty na pomniku Żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego Ziemi Hrubieszowskiej 1939 - 1945.

Po uroczystościach na Rynku, w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny i wszystkich poległych w Jej obronie.

­

(fot. lbiehrubie.pl)

Zobacz też:

Adam Szabat w reportażu TVP3 Lublin - WIDEO

https://lubiehrubie.pl/wiadomosci/adam-szabat-w-reportazu-tvp3-lublin-wideo/

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%