23 września dwunastu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie przystąpiło do szkolnych eliminacji IX Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - Ryki 2022.
Tegoroczne hasło przewodnie inicjatywy brzmi: "Stres i lęk - wyzwania człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń".
Komisja konkursowa w składzie: Ilona Puszek - przewodnicząca, Monika Kot i Monika Jabłońska - członkowie, na podstawie prac pisemnych wyłoniła trzech laureatów, którzy w przyszły piątek będą reprezentować szkołę w etapie powiatowym.
I miejsce zdobył Olaf Grylak z klasy IIIb Branżowej Szkoły I Stopnia
II miejsce - ex aequo - Milena Rychel z klasy IVTc Technikum i Katarzyna Korzan z klasy IVT5F Technikum.
Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy dalszych sukcesów.
WARTO DBAĆ O ZDROWIE
26 września 2022 r. w Zespole Szkół nr 1 odbyło się spotkanie uczniów klasy IITa z Panią Elżbietą Mazurek, która w ramach trwającej akcji "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych" przygotowała prelekcję uświadamiającą potrzebę dbania o zdrowie własne i najbliższych.
W imieniu społeczności szkolnej dziękujemy za poświęcony czas i ciekawy wykład.
ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS NA TEMAT ZDROWIA
Podsumowaniem akcji "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych" w ZS nr 1 było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego główny cel wiązał się z uświadamianiem młodzieży potrzeby dbania o zdrowie.
Komisja w składzie: Ewa Watras, Joanna Błaszczuk, Dorota Bartko i Lucyna Kasprzak spośród 15 zgłoszonych do konkursu prac wybrała 6 zwycięskich. Ich autorzy to:
Amelia Szybkowska z klasy I Tb,
Estera Chajczuk vel Filipczuk z klasy I Tb,
Jakub Gil z klasy I Td,
Gabriela Jaskorska z klasy III Ta,
Grzegorz Chmielowiec z klasy I Td,
Katarzyna Niedziela z klasy I Td.
Nagrody wręczyli: Pani Joanna Szymańska - pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Hrubieszowie, która koordynuje działania prozdrowotne i Pan Zbigniew Petruczynik - wicedyrektor naszej szkoły.
Konkurs przygotowali: nauczyciele bibliotekarze, pielęgniarka szkolna, pedagog i Zespół Wychowawców Klasowych.
O PROFILAKTYCE CHORÓB ZAKAŹNYCH
W ramach trwającej w ZS nr 1 akcji "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych" młodzież naszej szkoły spotkała się z Panią Ewą Obszyńską - specjalistką ds. epidemiologii w SP ZOZ Hrubieszów. Nasz gość przygotował i wygłosił nieodpłatnie prelekcje na temat "Profilaktyka chorób zakaźnych" w których uczestniczyli uczniowie z klas: II b, I Tb, I Tc i IV Ta. W działaniach prozdrowotnych wspierała nas Pani Joanna Szymańska pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Hrubieszowie.
Pedagog szkolny/Zespół Wychowawców Klasowych
- ulotki na stoliku
- kartki w gablotce
- dwie osoby rozmawia
- dwie osoby rozmawiają w otoczeniu uczniów
Monika Jabłońska - pedagog szkolny, Zespół Wychowawców Klasowych, organizatorzy
ZDJĘCIA:
info i fot. ZS nr 1
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz