Kolejna grupa uczniów z Technikum i Branżowej Szkoły II stopnia Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wraz z opiekunami udała się do Grecji, gdzie odbywa staż zawodowy.
Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, rozpoczęli praktyki w hotelowej kuchni. 14 uczniów i 1 z nauczycieli praktycznej nauki zawodu, w ramach swojej pracy, przygotowuje posiłki i poznaje lokalne smaki.
- Znajdujemy też czas na wypoczynek i wycieczki - relacjonują uczestnicy wyjazdu. - Odwiedziliśmy już Stary Panteleimon, czyli niewielką wieś górską położoną na wysokości 500 mnp na wschodnim zboczu masywu Olimp, urokliwe miasteczko Paralia oraz Leptokarię. Przed nami jeszcze wiele atrakcji, a pogoda dopisuje i sprzyja kąpielom w Morzu Egejskim. Poznajemy kulturę Grecji i niełatwy język. Grecy zaskakują nas uprzejmością, życzliwością, pogodnym usposobieniem i gościnnością. Hołdują powiedzeniu "Siga-siga", co znaczy tyle co powoli, spokojnie, bez pośpiechu. Właśnie tak żyją Grecy - popijają kawę w przerwie od pracy, rozmawiają, delektując się chwilą.
Wyjazd grupy odbywa się w ramach programu Erasmus+. Był możliwy był dzięki akceptacji Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie - informuje ZS nr 1.
ZDJĘCIA:
info i fot. ZS nr 1
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz