Wiadomości

Zamknij

Hrubieszów: Jedynka - Szkołą Myślenia Pozytywnego [ZDJĘCIA]

mae 08:20, 13.10.2022 Aktualizacja: 02:02, 28.09.2025
Skomentuj Hrubieszów: Jedynka - Szkołą Myślenia Pozytywnego [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie, już po raz kolejny, uzyskała certyfikat w ramach ogólnopolskiego programu Szkoła Myślenia Pozytywnego.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, już po raz kolejny, uzyskała certyfikat w ramach ogólnopolskiego programu "Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0", za aktywne uczestnictwo w działaniach, mających na celu poprawę dobrostanu i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zgodnie z podejściem ogólnoszkolnego zaangażowania lokalnej społeczności.

W roku szkolnym 2022/2023 hrubieszowska Jedynka ponownie znalazła się wśród szkół z całej Polski, wdrażających program "Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0".

­

W ramach tegorocznej edycji, realizowane będą bardzo ważne moduły tematyczne:

Moduł 1.Komunikacja międzykulturowa

Moduł 2. Rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym.

Szkoła otrzymała pakiet powitalny od organizatora, wsparcie merytoryczne oraz możliwość udziału w wartościowych szkoleniach i warsztatach.

W ramach udziału w programie realizowane są comiesięczne zadania certyfikacyjne, mające na celu budowanie prawidłowych relacji rówieśniczych i rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych dzieci i młodzieży. W realizację tychże zadań angażują się klasy wraz ze swoimi wychowawcami, inne grupy (zespoły) uczniów pod opieką nauczycieli oraz rodzice. We wrześniu zrealizowano pierwsze zadanie, którego tematem przewodnim było: Budowanie zintegrowanego zespołu klasowego i tworzenie klimatu szkoły sprzyjającego zdrowiu psychicznemu.

Obecnie realizowane jest zadanie na miesiąc październik, którego temat przewodni brzmi: Jak rozwijać motywację do nauki u uczniów i uczennic oraz budować motywację do nauki.

­

ZDJĘCIA:

­

info i fot.:

Szkolny koordynator programu "Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0" w SP 1 Hrubieszów

Marta Kuczyńska

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%