Żołnierze i pracownicy hrubieszowskiego pułku odwiedzili Bohaterów mieszkających w naszym regionie, aby porozmawiać, złożyć świąteczne życzenia oraz wręczyć paczki ze świątecznymi darami.
To już kolejny rok kiedy 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy włączył się w charytatywną akcję na rzecz stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera". Wraz z Zespołem Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki, Powiatowym Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczych, Miejskimi Przedszkolami nr: 2, 3 i 5 oraz Środowiskiem 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Hrubieszowie żołnierze hrubieszowskiej jednostki przeprowadzili bożonarodzeniową zbiórkę żywności oraz artykułów chemicznych dla kombatantów II wojny światowej.
15 grudnia żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej odwiedzili Bohaterów mieszkających w naszym regionie, aby porozmawiać, złożyć świąteczne życzenia oraz wręczyć paczki z darami. Ich uśmiech oraz ogromne wzruszenie są najlepszym dowodem na to, jak ważna i potrzebna jest ta inicjatywa - informuje 2 pułk rozpoznawczy.
Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera" działa od 12 lat i regularnie organizuje pomoc wszystkim osobom walczącym o wolną Polskę, kombatantom II Wojny Światowej, m.in. żołnierzom: Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Wolność i Niepodległość, Powstańcom Warszawskim i wielu innym. Hasłem stowarzyszenia są słowa "Walczyli dla nas, zawalczmy dla nich", pod którymi organizatorzy hrubieszowskiej akcji podpisują się całym sercem.
źródło i fot. facebook.com / 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz