Na dzisiejszej sesji, miejscy radni większością głosów przyjeli uchwałę budżetową na rok 2023. Planowany deficyt przyszłorocznego budżetu Hrubieszowa wyniesie 7 797 625,31 zł.
Dziś, w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się świąteczna, opłatkowa sesja rady miejskiej, którą uświetniły swoim występem dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Tradycyjnie, wszyscy zgromadzeni złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem.
Decyzją kapituły, przyznano Nagrodę Miasta Hrubieszowa - Statuetkę Króla Władysława Jagiełło zasłużonej hrubieszowskiej lekkoatletce i trenerce - Małgorzacie Muzyczuk. Nagrodę tę wręcza się instytucjom i ludziom wybitnie zasłużonym dla miejscowej historii, kultury, sztuki, sportu.
Głównym punktem obrad było głosowanie nad projektem uchwały budżetowej miasta Hrubieszów na rok 2023.
W przyjętej większością głosów (14 za i 1 przeciw) uchwale, określono:
- łączną kwotę planowanych dochodów budżetu miasta - 93 452 270,45 zł
- łączną kwotę planowanych wydatków budżetu miasta - 101 249 895,76 zł
- kwotę planowanego deficytu - 7 797 625,31 zł.
Przewidywane zadłużenie miasta na 31.12.2022 r. to kwota 45 996 000 zł z tytułu zaciągniętych pożyczek i kredytów, w tym:
- kredyt w banku BGK - kwota 1 496 000,00 zł,
- obligacje komunalne w banku PEKAO SA - kwota 9 000 000,00 zł,
- obligacje komunalne w banku PKO BP - kwota 35 500 000,00 zł.
Projekt uchwały budżetowej na rok 2023 »
fot. lubiehrubie
wideo: facebook.com / Hrubieszowski Dom Kultury
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz