Za zasługi w zakresie krwiodawstwa, odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu zostali odznaczeni ksiądz Paweł Janiel oraz pan Łukasz Mielniczuk.
W dniu 19 grudnia 2022 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się gala honorowych dawców krwi, połączona ze świątecznym spotkaniem Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie.
Podczas uroczystości podsumowano rok krwiodawstwa na Ziemi Hrubieszowskiej oraz nadano odznaczenia i złożono podziękowania honorowym krwiodawcom.
Za zasługi w zakresie krwiodawstwa, odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu zostali odznaczeni ksiądz Paweł Janiel - kapelan prawosławny Zakładu Karnego w Hrubieszowie oraz Łukasz Mielniczuk.
"Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu" to niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. Odznaczenia wręczył Pan Jan Staroch - Prezes Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK.
Przyznano także odznaczenie, stanowiące zaszczytne wyróżnienie za zasługi w realizacji humanitarnych celów Polskiego Czerwonego Krzyża - Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża. Zostali nim wyróżnieni: Zuzanna Korycka, Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie.
źródło i fot. ZK w Hrubieszowie / mł. chor. Anna Malinowska-Niszta, Oddział Rejonowy PCK Hrubieszów
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz