Wiadomości

Zamknij

Dziś otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa [ZDJĘCIA]

mae 03:48, 17.02.2023 Aktualizacja: 10:52, 24.10.2025
Skomentuj Dziś otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa [ZDJĘCIA]

Dziś, ponad 2 lata po planowanym pierwotnie terminie zakończenia inwestycji, odbędzie się otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa w wyremontowanym budynku przy ul. 3 Maja 10 w Hrubieszowie.

Trwają przygotowania do oficjalnego otwarcia Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa, które odbędzie się dziś - 17 lutego 2023 roku, o godzinie 16.00.

Pierwotnie, zakończenia prac budowlanych przy remoncie budynku przy ul. 3 Maja 10 w Hrubieszowie (dawnej siedziby Syndykatu Rolniczego), planowane było na 25 listopada 2020 r.

­

Oto, co pisaliśmy na lubiehrubie w marcu 2020 roku:

Powstaje Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa

­Trwa remont i adaptacja zabytkowego budynku Syndykatu Rolniczego przy ul. 3 Maja - siedziby Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko - Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau.

Inwestycja kosztować będzie 11 777 000 zł, kwota dofinansowania ze środków zewnętrznych, którą otrzyma miasto to 7 293 000 zł. Zakończenia prac, planowane jest na 25 listopada 2020 r.

Remont prowadzony jest pod nadzorem konserwatora, z zachowaniem zabytkowego charakteru budynku. Zbudowano go w 1920 r., w stylu końcowej fazy secesji. Jego stan z roku na rok się pogarszał. Dlatego w roku 2017 narodził się pomysł, żeby z pomocą środków unijnych przywrócić mu dawny blask, lokalizując tam instytucje pełniące funkcje społeczno - kulturane.

W ramach rewitalizacji przewidziana jest adaptacja i wyposażenie pomieszczeń oraz wykonanie drogi dojazdowej, trawników, oświetlenia, a także placu zabaw i ogródka letniego na tyłach budynku. Będzie również winda dla osób niepełnosprawnych.

W budynku powstanie Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa, pozostanie on również w dalszym ciągu siedzibą Fundacji Du Chateau.

Centrum będzie mieściło Miejską Bibliotekę Publiczną, która zostanie przeniesiona z budynku HDK, gdzie od lat boryka się z brakiem odpowiedniej powierzchni do realizacji swoich, nie tylko czytelniczych projektów. Mają tam działać również: Centrum Wolontariatu, Uniwersytet III Wieku oraz Centrum Partnerstwa Publiczno - Społecznego.

­

Poniżej zdjęcia z marca i kwietnia 2020 roku oraz te zrobione wieczorem 16 lutego - na dzień przed otwarciem.

fot. lubiehrubie

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%