Wiadomości

Zamknij

Nowi funkcjonariusze w szeregach NOSG [ZDJĘCIA]

mae 08:18, 25.02.2023 Aktualizacja: 21:20, 02.10.2025
Skomentuj Nowi funkcjonariusze w szeregach NOSG [ZDJĘCIA]

W piątek, w komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odbyły się uroczystości, podczas których miało miejsce ślubowanie 50 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG. Zbiórka odbyła się w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej NOSG.

Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej - gen. bryg. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk oraz dziekan prawosławny SG ks. ppłk SG Adam Weremijewicz.

Pięćdziesięciu nowo przyjętych funkcjonariuszy SG, najbliższy czas spędzi w ośrodku szkoleniowym, by po ukończonym kursie powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.

­

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:

- o nieposzlakowanej opinii,

- która nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,

- korzystająca w pełni z praw publicznych,

- posiadająca co najmniej średnie wykształcenie,

- posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby,

- gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie,

- dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,

- posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych),

- która podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia SG.

­

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi w dalszym ciągu nabór kandydatów do służby przygotowawczej na 2023 rok. Jeszcze w tym roku planuje się przyjąć do służby co najmniej 100 funkcjonariuszy.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się w znajdują się na stronie internetowej NOSG: https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/praca/funkcjonariusze/17203,Trwa-rekrutacja-do-sluzby-w-Nadbuzanskim-Oddziale-Strazy-Granicznej.html

info i fot. NOSG

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%