Z inicjatywy ks. Marka Giergiela - Proboszcza Parafii p.w. Ducha Świętego w Hrubieszowie, w dniu 28 maja 2023 roku zorganizowano w Ośrodku Kultury Regionalnej "Królewski Kąt`` w Czumowie piknik parafialny dla mieszkańców Hrubieszowa i okolicznych miejscowości.
Głównym założeniem organizatorów było sprawienie radości dzieciom, licznie przybyłym na to spotkanie oraz możliwość odpoczynku ich opiekunom na łonie natury. Aby cel ten osiągnąć gospodarze spotkania zapewnili liczne atrakcje, spośród których, jako najważniejsze pozwolę sobie wymienić:
- przejażdżki bryczką udostępnioną i powożona przez p. Wojciecha Ciesielczuka,
- zabawy dzieci w nadmuchiwanej zjeżdżalni i placu zabaw z piłeczkami,
- tańce dzieci, księży, młodzieży, rodziców i dziadków w rytm muzyki, nie tylko współczesnej,
- popisy wokalne zespołu śpiewaczego "Biedronki" z Klubu Seniora w Ślipczu,
- rozegranie kilku improwizowanych meczów piłki nożnej, w różnych konfiguracjach (harcerzy, księży, strażaków, młodzików, seniorów),
- loterie fantowe harcerzy w celu pozyskania pieniędzy na obóz,
- smaczną grochówkę wojskową przygotowaną przez p. Leszka Mizerskiego,
- lody, napoje i słodycze ze sklepu p. Modesty Wal,
- konferansjerkę oraz "spięcie" całego, żywiołowego biegu wydarzeń w profesjonalną całość w wykonaniu Anny Beztalko i Marka Majerskiego,
- fachową obsługę miejsc parkowania przez druhów z OSP Ślipcze,
- umiarkowane kąsanie komarów i meszki - 2 dni wcześniej Urząd Gminy Hrubieszów dokonał oprysku środkami mającymi zabezpieczyć gości
przed tymi atrakcjami.
Impreza miała charakter nieodpłatny - wszystkie wydatki zostały sfinansowane z funduszu kościelnego, a miejsce do spotkania, również nieodpłatnie, udostępnił Marian Pawlak.
Strona organizacyjna pikniku, z ustaleniem zakresu atrakcji oraz pozyskaniem poszczególnych wykonawców spoczęła na barkach Ks. Marka Giergiela i Mariana Pawlaka.
W imprezie wzięło udział kilkaset osób - głównie dzieci, których roześmiane buzie sprawiły wielką radość organizatorom.
Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego spotkania oraz sympatycznym gościom składamy serdeczne podziękowania, a za nieociągnięcia przepraszamy.

ZDJĘCIA:
info i fot. Marian Pawlak
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz