Wiadomości

Zamknij

Hrubieszów: Mediacja sposobem na konflikt [ZDJĘCIA]

mae 07:06, 27.10.2023
Skomentuj Hrubieszów: Mediacja sposobem na konflikt [ZDJĘCIA]

W hrubieszowskiej Jedynce odbyło się podsumowanie III edycji międzyszkolnego konkursu "Mediacja sposobem na konflikt".

W dniu 17.10.2023 r., w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, podsumowano III edycję międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. "Mediacja sposobem na konflikt".

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, działających na terenie gminy miejskiej Hrubieszów oraz innych szkół z powiatu hrubieszowskiego, wdrażających program mediacji rówieśniczych a także szkół współpracujących ze Szkolnym Klubem Mediatora SP nr 1 w Hrubieszowie.

Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa Hrubieszowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Hrubieszowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mirczu, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mienianach, Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych: I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie, Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Celami konkursu było:

- popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat mediacji, jako konstruktywnego sposobu rozwiązywania konfliktów i sporów,

- promowanie mediacji i kształtowanie wśród uczniów pozytywnego wizerunku mediacji, w tym mediacji rówieśniczych,

- zachęcenie uczestników konkursu do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji 2023.

Prace oceniła komisja w składzie: p. Agata Łazorczyk, p. Ewa Małecka, p. Małgorzata Szumiata, p. Ewa Szostak, p. Arleta Kowalska, p. Ewa Filipowicz-Sidorczuk, p. Monika Czulak.

Komisja wyłoniła następujących laureatów konkursu:

Kategoria: szkoła podstawowa

I miejsce: Lena Mizerska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mirczu, opiekun: pani Agnieszka Marciniuk

II miejsce: Maja Osińska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Hrubieszowie, opiekun: pani Aneta Franke

III miejsce: Milena Szczerbik, Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie, opiekun: pani Anna Karcz

Wyróżnienie: Bartosz Foltyn, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie, opiekun: pani Izabela Czerw

Wyróżnienie: Weronika Sala, Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Hrubieszowie, opiekun: pani Aneta Franke

Wyróżnienie: Mikołaj Karpiuk, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, opiekun: pani Ewa Filipowicz-Sidorczuk

Kategoria: szkoła ponadpodstawowa

I miejsce: Małgorzata Ferenc, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie, opiekun: pani Ewa Łopocka- Dyjak

II miejsce: Agata Czajkowska, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie, opiekun: pani Ewa Łopocka- Dyjak

III miejsce: Wiktoria Szkałuba, I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, opiekun: pani Jolanta Korneluk

Wyróżnienie: Marta Oksętiuk, Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie, opiekun pani Monika Jabłońska

Wyróżnienie: Martyna Osmańska, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie, opiekun: pani Ewa Łopocka-Dyjak

Wyróżnienie: Oliwia Romanowicz, Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie, opiekun: pani Monika Jabłońska

Wyróżnienia specjalne mediatorów rówieśniczych

Wyróżnienie specjalne mediatorów rówieśniczych: Karolina Jasińska I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, opiekun: pani Jolanta Korneluk

Wyróżnienie specjalne mediatorów rówieśniczych: Hanna Sidorczuk, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, opiekun: pani Marta Kuczyńska

Wyróżnienie specjalne mediatorów rówieśniczych: Wiktoria Kuś, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mirczu, opiekun: pani Agnieszka Marciniuk

Wręczenia nagród dokonali zaproszeni goście: Marta Majewska, Burmistrz Miasta Hrubieszowa i Wojciech Szostak, reprezentujący prezesa Sądu Rejonowego w Hrubieszowie, Adama Pisiewicza, a także Ewa Szostak, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie.

Laureaci konkursu otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminę Miejską Hrubieszów oraz Sąd Rejonowy w Hrubieszowie. Wykonano wystawę prac konkursowych, promujących mediację.

Spotkanie, zorganizowane w "Tygodniu Mediacji", było okazją do integracji środowiska mediatorów rówieśniczych, działających w naszym regionie. Organizatorem konkursu z ramienia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie była p. Marta Kuczyńska, opiekun Szkolnego Klubu Mediatora.

Zobacz też:

Zostali wybrani do parlamentu w naszym okręgu

Zerknij na Instagram →

info i fot. SP nr 1 / MK

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%