Dziś, miało miejsce uroczyste ślubowanie trzech nowo przyjętych strażaków wstępujących do służby przygotowawczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.
W szeregi hrubieszowskich zawodowych strażaków wstąpili:
- str. Przemysław Kasztelan
- str. Mateusz Iwicki
- str. Patryk Wiązanka
Ślubowanie, zgodnie z przyjętym ceremoniałem, przyjął Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie - mł. bryg. Tomasz Zwolak.
Czytaj: Skoki hrubieszowskich zwiadowców
Uroczystość z udziałem pocztu sztandarowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie poprowadził dowódca jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Hrubieszowie - mł. bryg. Kamil Zamościński. Po ślubowaniu nastąpiło podpisanie oraz uroczyste wręczenie aktów ślubowania.
Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."
Zobacz też:
źródło i fot. KPPSP w Hrubieszowie /info: st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. Karol Romankiewicz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz