Wiadomości

Zamknij

Hrubieszów: Pijany kierowca jadący "wężykiem" zatrzymany dzięki reakcji świadka [ZDJĘCIA]

mae 10:59, 26.07.2024 Aktualizacja: 13:13, 27.10.2025
Skomentuj  Hrubieszów: Pijany kierowca jadący "wężykiem" zatrzymany dzięki…

Dyżurny hrubieszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą powiatową pomiędzy Hrubieszowem, a miejscowością Nieledew kierujący Audi nie trzyma się pasa jezdni i zjeżdża na przeciwległy pas ruchu.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną środę, w godzinach popołudniowych, na drodze powiatowej relacji Hrubieszów - Nieledew.

- Kierujący samochodem marki Audi A3, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, przekraczał oś jezdni i wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Na szczęście, świadek zdarzenia nie pozostał bierny i zadzwonił na numer alarmowy.

Czytaj: Teratyn: Wysoki mandat i zatrzymane prawo jazdy

Po penetracji terenu, policjanci zatrzymali 62 letniego mieszkańca gminy. Stracił prawo jazdy i trafił do policyjnej celi. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem - relacjonuje nadkomisarz Elżbieta Błaziak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

- Dzięki właściwej postawie świadka udało się uniknąć tragedii, a nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

Pamiętajmy, że w takich sytuacjach nie można pozostawać obojętnym i warto powiadomić policje, aby chronić innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla nadkom. Elżbieta Błaziak.

Zobacz: Hrubieszów: Spieszył się po węgiel do grilla...

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł.

Zobacz też:

Z Rozkoszówki rowerami dookoła Polski. Ojciec z synem przemierzyli 2770 km

Zerknij na Instagram →

Chcesz podzielić się informacjami z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego z Czytelnikami lubiehrubie? Prześlij info i zdjęcia na adres [email protected]

źródło i fot. KPP w Hrubieszowie

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%