Sport

Zamknij

Wojewódzkie biegi przełajowe. Dziewięć medali Unii i 2 miejsce drużynowo! [ZDJĘCIA]

mae 10:10, 07.10.2022 Aktualizacja: 12:44, 26.10.2025
Skomentuj  Wojewódzkie biegi przełajowe. Dziewięć medali Unii i 2 miejsce…

W Białej Podlaskiej odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe, w różnych kategoriach wiekowych i dystansach - od 500 m do 5 km. Podopieczni trenerów Unii Mirosława Kamienia i Tomasza Magdziaka wywalczyli dziewięć medali, w tym trzy złote: Magda Olchowska, Kajetan Szewc i Filip Cierech i po remisowych punktach zajęli znakomite drugie miejsce drużynowo.

Miejsca w pierwszej szóstce z MKS Unia Hrubieszów zajęli:

­

Dziewczęta

rocznik 2011: 2. Dominika Ciemięga, 5. Maja Mgdiak (obie SP 1 Hrubieszów)

rocznik 2010: 1. Magdalena Olchowska, 2. Karolina Solarska (obie SP 3 Hrubieszów), 5. Julia Czerwińska (SP Horodło)

­­

rocznik 2009: 3. Nikola Janiuk (SP Horodło), 

roczniki 207/2008: 3. Karolina Jańczuk Tomaszewska (ZS 3 Hrubieszów), 

roczniki 2005/2006: 4. Kinga Czerwińska (LO Horodło),

roczniki 2003/2006: 2. Sandra Bęsiuk (I LO Hrubieszów), 

­

Chłopcy

rocznik 2010: 1. Kajetan Szewc (SP 1 Hrubieszów), 

rocznik 2009: 3. Mikołaj Czerkawski, 4. Maciej Borzęcki (obaj SP 1 Hrubieszów), 

roczniki 2007/2008: 5. Adrian Czerwiński (LO Horodło),

roczniki 2005/2006: 5. Karol Mróz (ZS 3 Hrubieszów)

roczniki 2003/2004: 1. Filip Cierech (I LO HrubIeszów), 

­

Klasyfikacja drużynowa:

1. AZS UMCS Lublin (57 pkt.),

2. MKS Unia Hrubieszów (57 pkt.) - o kolejności zadecydowały najwyższe miejsca indywidualne,

3. MKS Agros Chełm (50),

4. Znicz Biłgoraj (26),

itd.

­

***

­

Taka historia...

Dawno, dawno temu, wpadłem na pomysł, aby mój syn Piotr mając kilka lat walczył na przewrotki z kolegami w naszym domu a za matę służył dywan. Niedaleko mieszkali bracia Kamieniowie - Andrzej i Mirosław, więc i oni w tym uczestniczyli. Wyniki tych zmagań były różne, siniaki i stłuczenia też były, ale nikt się nie skarżył. Dodatkowo Piotrek organizował biegi dookoła bloku nr 7 na ul. Polnej, a na sędziego "powołał" sąsiada śp. Mieczysława Szczura (tak, tak, to ten!), który łapał im czasy i zapisywał na karteczkach.

Następnie w/w bohaterowie podjęli treningi lekkoatletyczne w Unii Hrubieszów, zdobywając w biegach średnich medale na Mistrzostwach Polski, reprezentowali nasz kraj, należeli do kadry narodowej. 

Mijają lata a oni nadal rywalizują (zawsze fair play) tym razem w roli trenerów. Ostatnio 1 X 2022 r. starli się podczas mistrzostw województwa w biegach przełajowych i... i okazało się, że ich obecne kluby zebrały tyle samo punktów, więc zgodnie z regulaminem o pierwszeństwie zadecydowały wyższe miejsca indywidualnie. Okazało się, że wygrał AZS UMCS Lublin (Piotr K.) a 2 miejsce Unia Hrubieszów (Mirosław K.). 

Osobiście jestem z nich dumny, bo dwaj moi byli podopieczni stanęli na najwyższym podium i... życzę im tego, aby tak było, jak najczęściej, a kolejność dla mnie może być i... odwrotna...

­

Marek Ambroży Kitliński

­

ZDJĘCIA:

­

Opracował - Marek Ambroży Kitliński

Foto i tam jest więcej - MKS Unia Hrubieszów Lekkoatletyka

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%