W Białej Podlaskiej odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe, w różnych kategoriach wiekowych i dystansach - od 500 m do 5 km. Podopieczni trenerów Unii Mirosława Kamienia i Tomasza Magdziaka wywalczyli dziewięć medali, w tym trzy złote: Magda Olchowska, Kajetan Szewc i Filip Cierech i po remisowych punktach zajęli znakomite drugie miejsce drużynowo.
Miejsca w pierwszej szóstce z MKS Unia Hrubieszów zajęli:
Dziewczęta
rocznik 2011: 2. Dominika Ciemięga, 5. Maja Mgdiak (obie SP 1 Hrubieszów)
rocznik 2010: 1. Magdalena Olchowska, 2. Karolina Solarska (obie SP 3 Hrubieszów), 5. Julia Czerwińska (SP Horodło)
rocznik 2009: 3. Nikola Janiuk (SP Horodło),
roczniki 207/2008: 3. Karolina Jańczuk Tomaszewska (ZS 3 Hrubieszów),
roczniki 2005/2006: 4. Kinga Czerwińska (LO Horodło),
roczniki 2003/2006: 2. Sandra Bęsiuk (I LO Hrubieszów),
Chłopcy
rocznik 2010: 1. Kajetan Szewc (SP 1 Hrubieszów),
rocznik 2009: 3. Mikołaj Czerkawski, 4. Maciej Borzęcki (obaj SP 1 Hrubieszów),
roczniki 2007/2008: 5. Adrian Czerwiński (LO Horodło),
roczniki 2005/2006: 5. Karol Mróz (ZS 3 Hrubieszów)
roczniki 2003/2004: 1. Filip Cierech (I LO HrubIeszów),
Klasyfikacja drużynowa:
1. AZS UMCS Lublin (57 pkt.),
2. MKS Unia Hrubieszów (57 pkt.) - o kolejności zadecydowały najwyższe miejsca indywidualne,
3. MKS Agros Chełm (50),
4. Znicz Biłgoraj (26),
itd.
***
Taka historia...
Dawno, dawno temu, wpadłem na pomysł, aby mój syn Piotr mając kilka lat walczył na przewrotki z kolegami w naszym domu a za matę służył dywan. Niedaleko mieszkali bracia Kamieniowie - Andrzej i Mirosław, więc i oni w tym uczestniczyli. Wyniki tych zmagań były różne, siniaki i stłuczenia też były, ale nikt się nie skarżył. Dodatkowo Piotrek organizował biegi dookoła bloku nr 7 na ul. Polnej, a na sędziego "powołał" sąsiada śp. Mieczysława Szczura (tak, tak, to ten!), który łapał im czasy i zapisywał na karteczkach.
Następnie w/w bohaterowie podjęli treningi lekkoatletyczne w Unii Hrubieszów, zdobywając w biegach średnich medale na Mistrzostwach Polski, reprezentowali nasz kraj, należeli do kadry narodowej.
Mijają lata a oni nadal rywalizują (zawsze fair play) tym razem w roli trenerów. Ostatnio 1 X 2022 r. starli się podczas mistrzostw województwa w biegach przełajowych i... i okazało się, że ich obecne kluby zebrały tyle samo punktów, więc zgodnie z regulaminem o pierwszeństwie zadecydowały wyższe miejsca indywidualnie. Okazało się, że wygrał AZS UMCS Lublin (Piotr K.) a 2 miejsce Unia Hrubieszów (Mirosław K.).
Osobiście jestem z nich dumny, bo dwaj moi byli podopieczni stanęli na najwyższym podium i... życzę im tego, aby tak było, jak najczęściej, a kolejność dla mnie może być i... odwrotna...
Marek Ambroży Kitliński
ZDJĘCIA:
Opracował - Marek Ambroży Kitliński
Foto i tam jest więcej - MKS Unia Hrubieszów Lekkoatletyka
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz