Prezes Lang Team Czesław Lang, wicemarszałek Michał Mulawa oraz członek zarządu Zdzisław Szwed spotkali się w piątek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie, żeby podsumować 79. Tour de Pologne, który na przełomie lipca i sierpnia przebiegał przez drogi naszego województwa. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Wyścig dla Pokoju".
Podczas spotkania przypomniano etapy tras, które przebiegały przez województwo lubelskie. Zgromadzonym zostały przedstawione badania medialne i analiza efektywności marketingowej wydarzenia. Podziękowano też wszystkim zaangażowanym w organizację wyścigu: gospodarzom miast, samorządowcom, służbom mundurowym oraz Departamentowi Promocji, Sportu i Turystyki UMWL. Wyświetlono spot podsumowujący tour w województwie lubelskim.
- Razem zrobiliśmy kawał wielkiej roboty, pokazaliśmy piękną Polskę na całym świecie, daliśmy ludziom radość i za to wszystkim z całego serca bardzo dziękuję - podsumował prezes Lang Team Czesław Lang.
79. Tour De Pologne, który odbywał się w dniach 30 lipca - 5 sierpnia 2022, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń sportowych w kraju. W wyścigu wystartowało 18 najlepszych światowych ekip kolarskich z rankingu UCI World Teams. Organizatorzy przewidzieli też tzw. dzikie karty. Łącznie było to ok. 160 kolarzy. Wyścig jest doskonałą formą do zaprezentowania piękna Lubelszczyzny nie tylko w kraju, ale przede wszystkim na całym świecie.
- Po piętnastu latach 78. Tour de Pologne zawitał do regionu lubelskiego i dwa lata z rzędu gościł u nas. Z zaangażowaniem samorządowców mogliśmy pokazać piękno regionu lubelskiego. Jest to jedna z największych imprez, która promowała nasze województwo i jego walory w ostatnim dziesięcioleciu. Uważamy to za wielki sukces marketingowy - podkreślał wicemarszałek Michał Mulawa.
- Wszyscy wiemy, jakie tłumy witały kolarzy. Te emocje zawitały nie tylko do dużych miast, ale szczególnie w małych miejscowościach ludzie czekali na to wydarzenie. Mam nadzieję, że współpraca z Czesławem Langiem będzie dalej kontynuowana po to, żeby promować województwo i uczyć młodzież sportu - dodał członek zarządu Zdzisław Szwed.
W województwie lubelskim przebiegały trasy 3 etapów:
I etap 30 lipca
Kielce - Lublin (218,8 km)
na trasie m.in. miejscowości Zawada, Annopol (lotna premia), Józefów nad Wisłą (lotna premia), Łaziska, Dobre (górska premia), Kazimierz Dolny (premia specjalna), Wylągi (górska premia), Nałęczów (lotna premia), Płouszowice
II etap 31 lipca
Chełm - Zamość (205,6 km)
na trasie m.in. miejscowości Żmudź, Raciborowice, Hrubieszów (lotna premia), Lipowiec, Michałów-Kolonia (górska premia), Sabaudia (górska premia), Tomaszów Lubelski (lotna premia), Józefów, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn (lotna premia)
III etap 1 sierpnia
Kraśnik - Przemyśl (237,9 km)
na trasie m.in. miejscowości Polichna, Modliborzyce, Janów Lubelski (górska premia), Bieliny, Nowa Sarzyna
- Kiedy słyszymy od ekspertów z całego świata, że ten wyścig poziomem dorównuje innym wielkim tourom, to jest powód do pokłonów dla całego Lang Teamu. My samorządowcy, zabiegamy o to, żeby trasy wyścigu przebiegały przez nasz region. Nie było do tej pory tak wielkiego wydarzenia sportowego na Lubelszczyźnie - mówił prezydent Chełma Jakub Banaszek.
Tour de Pologne
Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour w kolarstwie szosowym, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d`Italia. Tour de Pologne jest uznaną marką sportową o zasięgu międzynarodowym, w wyścigu biorą udział gwiazdy światowego kolarstwa. Wyścig cieszy się dużą popularnością i rozpoznawalnością wśród osób zainteresowanych sportem i jest liderem spośród krajowych letnich imprez sportowych. Aż 17% uczestników badania wymieniło spontanicznie nazwę wyścigu.
To impreza:
Dane z raportu organizatora Tour de Pologne opracowanego na podstawie badań mediowych i sondaży przeprowadzonych przez Pentagon Research:
ZAINTERESOWANIE SPORTEM I KOLARSTWEM SZOSOWYM
POPULARNOŚĆ WŚRÓD KIBICÓW KOLARSTWA
POZYTYWNY ODBIÓR SPOŁECZNY
ZASIĘG MEDIALNY
Łączna wartość promocji Tour de Pologne 2022 to ponad 292 mln zł.
Pełna relacja z konferencji dostępna na profilu Faceboook:
https://www.facebook.com/urzadmarszalkowski.lubelskie/
info i fot. UMWL
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz