Kandydatki i kandydaci do startu w finałowym turnieju podnoszenia ciężarów XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U17, sprawdzili swoją dyspozycję, startując w czterech turniejach strefowych 20 czerwca 2026 roku. Wśród nich znaleźli się młodzi sztangiści z Unii Hrubieszów.
Turnieje strefowe odbyły się w Łapach, Nowym Tomyślu, Wrocławiu i Sędziszowie Małopolskim, gdzie rywalizowali zawodniczki i zawodnicy z klubów z naszego rejonu, w tym z Unii Hrubieszów.
Na dwóch pierwszych miejscach stanęli:
Agros Zamość: w kategorii wagowej 67 kg – 2. Klaudia Bednarz, w kat. 61 kg – 1. Julia Twardowska, w kat. 69 kg – 2. Natalia Rafał Antoniuk,
Unia Hrubieszów: w kat. 49 kg – 1. Karolina Martyniuk – 94 kg (44+50),
w kat. 53 kg – 2. Oliwia Sztojko 105 kg (45+60)
kat. 76 kg - 2. Sebastian Sztojko 211 kg (95+116),
Znicz Biłgoraj w kat. 40 kg 2. Julia Kurasiewicz, kat. 53 kg – 1. Emilia Brewińska, kat. 77 kg – 2. Maja Białek – kat. 60 kg – 2. Piotr Kwiatkowski, kat. 65 kg – 1.Tymoteusz Kaczor.
Po zawodach ze wszystkich stref - PZPC poinformuje, którzy zawodnicy wywalczyli kwalifikację do XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Łączna liczba startujących dziewcząt w ciężarowym finale XXXII OOM - 80 zawodniczek, chłopcy – 120.
Zawody odbędą się w dniach 23-26. lipca w Łukowie.
::news{"type":"see-also","item":"401936"}
___
Opr. mak, fot. str. S. Sztojko, Antoni Czerniak
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz