Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili ponad 111 kg haszyszu. Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 5,7 mln zł ukryte były w ciężarówce.
W pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej z Budziska zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy, który przewoził części do maszyn. Kierowcą był obywatel Białorusi.
Pojazd został prześwietlony skanerem RTG, a następnie szczegółowo przeszukany. W naczepie mundurowi znaleźli 275 pakunków, w których znajdowało się łącznie ponad 111 kg haszyszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 5,7 mln zł.
Zatrzymany mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach usłyszał zarzut przewozu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu, zastosowano areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara grzywny i pozbawienia wolności od 3 do 20 lat. Sprawę prowadzi Nadbużański Oddział Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach - informuje Nadbużański Oddział Straży Granicznej.
[ZT]399251[/ZT]
___
źródło i fot. NOSG
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz