Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łomży, zabezpieczyli 2,7 kg kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 1,1 mln zł.
5 marca, funkcjonariusze Nadbużańskiego i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej SG, w pobliżu miejscowości Chomentowo w województwie podlaskim, skontrolowali samochód osobowy, którym podróżował 46-letni obywatel Łotwy.
W należącym do niego samochodzie osobowym marki Ford ujawniono środki odurzające w postaci 2,7 kg kokainy o wartości rynkowej ponad 1,1 mln zł.
Podczas dalszych czynności ustalono, że zabezpieczone narkotyki zostały przewiezione z terytorium Niemiec i docelowo miały trafić na Łotwę.
Zatrzymany obywatel Łotwy usłyszał zarzuty, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 20 lat. Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Łomży.
Wobec zatrzymanego Łotysza wszczęto postępowanie administracyjne mające na celu wydalenie z naszego kraju.
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w tym roku narkotyki o wartości ponad 9 mln zł.
::news{"type":"see-also","item":"399617"}
___
info i fot. NOSG
etnograf14:55, 12.03.2026
bawiliśmy się w konopki, konopki
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz