Region

Zamknij

Ślubowanie funkcjonariuszy NOSG

red. 06:16, 17.03.2026
Skomentuj Ślubowanie funkcjonariuszy NOSG fot. NOSG

W komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy służby kontraktowej.

 

6 marca 2026 roku, siedmiu nowo przyjętych funkcjonariuszy służby kontraktowej złożyło ślubowanie przed Zastępcą Komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG płk. SG Wojciechem Potapo w asyście pocztu sztandarowego.

Komendant pogratulował nowo zatrudnionym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji i życzył wielu sukcesów w szeregach Straży Granicznej. Błogosławieństwa udzielili im kapelani rzymskokatolicki i prawosławny.

 

Procedura przyjmowania osób chętnych do służby kontraktowej jest bardzo prosta.

Oprócz złożenia dokumentów, w jej skład wchodzi: pisemny test wiedzy, rozmowa kwalifikacyjna, badanie psychologiczne, test sprawności fizycznej. Kandydaci będą też objęci postępowaniem sprawdzającym określonym w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Po komisji lekarskiej, która ustali ich zdolność fizyczną i psychiczną do służby, nowo przyjęci funkcjonariusze zostaną skierowani na kilkutygodniowe szkolenie podstawowe, by po nim podjąć już swoje obowiązki w bezpośredniej ochronie granicy państwowej.

O przyjęcie do służby kontraktowej mogą ubiegać się też osoby bez średniego wykształcenia, o ile mają specjalistyczne kwalifikacje (prawo jazdy kat: A i B), uprawnienia, doświadczenie zawodowe lub umiejętności potrzebne w Straży Granicznej.

Więcej informacji na temat naboru można znaleźć na stronach internetowych Straży Granicznej:

https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/praca/funkcjonariusze/17203,Trwa-rekrutacja-do-sluzby-w-Nadbuzanskim-Oddziale-Strazy-Granicznej.html

https://www.strazgraniczna.pl/pl/straz-graniczna/nabor-do-sluzby-i-pracy/po-22-stycznia-2025-r/wybor-sluzby/sluzba-kontraktowa

https://rekrutacja.strazgraniczna.pl/

::news{"type":"see-also","item":"399632"}

___

źródło i fot. NOSG

(red.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%