Dziś, w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się ślubowanie 48 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego oraz obecności kadry kierowniczej NOSG.
Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – gen. bryg. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: kapelan katolicki NOSG ks. kpt. SG Artur Suska oraz kapelan prawosławny SG ks. ppor SG Jarosław Szczur.
Komendant NOSG zwracając się w swym wystąpieniu do nowych funkcjonariuszy, podkreślił: „Wypowiedziane przez was słowa roty ślubowania będą stanowić symboliczny początek wiernej i odpowiedzialnej służby na rzecz bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Zobowiążecie się do przestrzegania prawa oraz gotowości do podejmowania trudnych wyzwań – często w warunkach wymagających poświęcenia i pełnego zaangażowania. Wierze, że dokonaliście tego wyboru świadomie i jesteście na te wyzwania gotowi.”
48 nowo przyjętych funkcjonariuszy w służbie przygotowawczej, najbliższy czas spędzi na szkoleniu, by po ukończonym kursie powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.
Dzisiejsza uroczystość, była również okazją do wręczenia medali, odznaczeń oraz wyróżnień funkcjonariuszom i pracownikom Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Z okazji 35-lecia utworzenia Straży Granicznej, Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przekazał do Nadbużańskiego Oddziału SG motocykl terenowy do wykorzystania w codziennej służbie przez funkcjonariuszy - informuje mjr SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
W 2026 roku Nadbużański Oddział Straży Granicznej otrzymał limit przyjęcia do służby:
- przygotowawczej do 155 osób;
- kontraktowej do 170 osób.
Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się na stronach internetowych:
https://rekrutacja.strazgraniczna.pl/
[ZT]401657[/ZT]
___
info i fot. NOSG
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz