23 sierpnia w Mirczu odbyły się Dożynki Gminno - Parafialne. Dla rolników to czas podsumowań i podziękowań za ciężką całoroczną pracę.
Starostowie dożynek - Renata Kawula z Miętkiego oraz Janusz Białonoga z Mircza, uroczyście przekazali chleb upieczony z tegorocznych zbiorów zbóż, na ręce wójt Gminy Mircze Marty Małyszek oraz księży parafii Tomasza Giergiela i Andrzeja Chilewicza.
Dziękczynną mszę świętą w intencji rolników odprawił proboszcz Parafii pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego ksiądz Tomasz Giergiel w koncelebrze wikariusza księdza Andrzeja Chilewicza oraz księdza Michała Kruka wikariusza parafii z Nabroża.
Podczas mszy odbyło się poświęcenie wieńców dożynkowych.
Po nabożeństwie wójt Gminy Mircze Marta Małyszek, powitała przybyłych gości i mieszkańców, podziękowała rolnikom, ich rodzinom za trud i ciężką pracę. Podziękowania usłyszeli również twórcy wieńców dożynkowych.
W obchodach Święta Plonów udział wzięło 12 reprezentacji z wieńcami: sołectwo Stara Wieś, KGW Mircze, KGW Miętkie, KGW Modryń Wieś, KGW Modryń Kolonia, KGW Modryniec Wschodni,KGW Modryniec Zachodni, sołectwo Mołożów, sołectwo Tuczapy, KGW Kryłów, sołectwo Borsuk oraz KGW Wereszyn. Spośród wieńców tradycyjnych wyłoniono najpiękniejszy wieniec, który uwiło KGW z Modryńca Wschodniego.
Wszystkie delegacje wieńcowe otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe przyznane przez Wójta Gminy Mircze oraz sponsorów tegorocznych Dożynek.
fot.: GOK Mircze
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz