19 września, drużyna Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie wzięła udział w akcji "Dalej, Wyżej, Razem".
Ideą całego wydarzenia jest przejechanie rowerem wyznaczonej trasy, wspierając tym samym wspólny cel - doposażenie Oddziału Dziecięcego hrubieszowskiego szpitala.
Trasa w kształcie litery "S" - o długości niespełna 60 km, miała swój punkt startowy w miejscowości Sułowiec w powiecie zamojskim i przebiegała przez malowniczą drogę rozciągającą się nad zalewem w Nieliszu, zmierzając w stronę Władysławina w powiecie krasnostawskim, Zółkiewki - Osady, kończąc w Chorupniku w gminie Gorzków.
Całość została podzielona na 4 etapy:
Etap 1 - Sułowiec - Nielisz,
Etap 2 - Nielisz - Władysławin,
Etap 3 - Władysławin - Zółkiewka-Osada,
Epat 4 - Żółkiewka-Osada - Chorupnik,
podczas których było miejsce na chwilowy odpoczynek, zebranie sił oraz wyruszenie w dalszą drogę.
Nie obyło się również bez wzniesień, które w szczytowym momencie wyniosły 262 m w miejscowości Bzowiec oraz 282 m w Wierzchowinie.
Drużyna Starostwa Powiatowego wraz ze Starostą Hrubieszowskim Anetą Karpiuk, w niezmiennym składzie przejechała całą trasę od początku do końca, co zajęło około 6 godzin (wliczając w to przerwy postojowe).
Link do zbiórki dla Oddziału Dziecięcego hrubieszowskiego szpitala:
Więcej informacji o wyzwaniu na stronie www.rowerowedobro.pl.
info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz