Tegoroczne powiatowe obchody Święta Niepodległości z uwagi na panującą pandemię, przybrały charakter indywidualny.
Kwiaty zostały złożone przy pomnikach i mogiłach Bohaterów walczących o wolną Polskę, upamiętniając tym samym Święto Niepodległości - 11 listopada.
Delegacja samorządowa z terenu Powiatu Hrubieszowskiego na czele ze Starostą Hrubieszowskim Anetą Karpiuk, Markiem Rysiem oraz Pawłem Kłosińskim, w dniu 10 listopada 2020 r. odwiedziła następujące miejsca pamięci w Gminie Trzeszczany:
- Trzy Krzyże w Trzeszczanach upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości,
- mogiła pamięci na cmentarzu w Trzeszczanach - 48 Żołnierzy II P.P. Legionistów poległych w wojnie
polsko-bolszewickiej 1920 r.,
- mogiła por. Józefa Rautta oraz oficera rez. por. Włodzimierza Nierychlewskiego w Nieledwi, poległych w walce z rąk armii czerwonej w 1939 r.,
- pomnik w Ostrówku w hołdzie Partyzantom Polskim - mieszkańcom Ostrówka i okolic, zamordowanym przez niemieckich okupantów w 1944 r.,
- pomnik pamięci mieszkańców Korytyny zamordowanych z rąk hitlerowskiego okupanta,
- pomnik w Drogojówce w hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej poległym w latach 1939 - 1945,
Ponadto, chryzantemy rozdysponowane zostały do szczególnych miejsc pamięci na terenie pozostałych gmin powiatu hrubieszowskiego.
info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz