W dniu 23 czerwca 2021 r. Wojewoda Lubelski zawarł umowę z Gminą Hrubieszów na udzielenie dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 r.
Umowa przewiduje dofinansowanie "Przebudowy drogi gminnej Nr 111102L w miejscowości Ślipcze na kwotę 495.203 zł. Stanowi to 50% szacunkowej wartości zadania. Ostateczne kwoty będą znane po przeprowadzeniu postępowania przetargowego, które zostało już ogłoszone.
W ramach modernizacji zostanie przebudowana droga na odcinku o długości 950 m, w wyniku czego poprawie ulegnie zdegradowana nawierzchnia, która zostanie też poszerzona do 5️ m (z istniejących 3 - 3,5 m).
Ponadto zostaną utwardzone i poszerzone pobocza, odtworzone rowy przydrożne i ustawione oznakowanie.
Prace powinny zostać wykonane do końca września 2021 r.

(info i fot. UG Hrubieszów)
Zobacz też:
Gmina Dołhobyczów: Uderzył szczeniakiem o betonową płytę. Zwierzę nie przeżyło
https://lubiehrubie.pl/powiat/gmina-dolhobyczow-uderzyl-szczeniakiem-o-betonowa-plyte/
[WIDEO]1142[/WIDEO]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz