Tradycyjne polskie kolędy i pastorałki oraz znane i mniej znane utwory świąteczne rozbrzmiewały w niedzielę 8 stycznia w kościele w Trzeszczanach.
W dorocznym koncercie pod hasłem "Śpiewajmy i grajmy mu...", wystąpiło pięć zespołów, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury.Wcześniej tradycyjne koncerty bożonarodzeniowe były organizowane w sali widowiskowej Domu Kultury w Nieledwi, ale ta ze względu na stan techniczny na razie jest wyłączona z użytkowania, stąd decyzja o przeniesieniu występów do kościoła w Trzeszczanach.
W niedzielne popołudnie publiczność wysłuchała zarówno dawnych kolęd i pastorałek w nowych aranżacjach, jak i współczesnych utworów, nawiązujących do Bożego Narodzenia w wykonaniu zespołów śpiewaczych "Echo" z Trzeszczan, "Stokrotki" z Nieledwi, "Zorzanie" z Zadębiec, a także Zespołu Ludowego "Ostrowiacy" z Ostrówka i "Niepokornych".
Po koncercie odbyło się spotkanie opłatkowe w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach, podczas którego modlitwę poprowadził proboszcz miejscowej parafii ksiądz Marek Barszczowski, dyrektor ośrodka kultury Stanisław Wojczuk wręczył zespołom podziękowania za godne reprezentowanie gminy, a wójt Stanisław Czarnota nagrodził je bonami podarunkowymi, życząc sukcesów i radości ze wspólnego muzykowania.
Niedzielny koncert zorganizowali wspólnie wójt, dyrektor GOK i proboszcz parafii w Trzeszczanach.
źródło i fot. UG Trzeszczany
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz