Kolejna edycja mireckich Targów Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej, związanych głównie ze świętami wielkanocnymi za nami.
Po raz czternasty, dzięki gościnności Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mirczu udostępniono przestrzeń dla rękodzielników i kół gospodyń wiejskich z naszego regionu.
Tradycyjnie już, podczas wydarzenia przeprowadzony został konkurs dla wystawców w trzech kategoriach: pisanka tradycyjna, palma wielkanocna oraz kulinaria.
Czytaj: Hrubieszów: Najlepsi w strażackim konkursie
Komisja konkursowa oceniła zgłoszone do konkursu wytwory rękodzielnicze oraz stoiska kulinarne i postanowiła przyznać następujące nagrody:
w kategorii pisanka tradycyjna:
I miejsce - Waldemar Chmiel
wyróżnienia: Aniela Szkopik, Teresa Kosińska, Danuta Kukiełka,
w kategorii palma wielkanocna:
I miejsce - Monika Molska
II miejsce - KGW Modryń
III miejsce - Maria Kuta
w kategorii kulinaria:
I miejsce - KGW Wiszniów
II miejsce - KGW Wereszyn
III miejsce - KGW Modryń Kolonia, KGW Tuczapy.
Zobacz: Hrubieszów: 80 rocznica mordu w Gozdowie
Nagroda publiczności, czyli wyłoniona na podstawie głosów odwiedzających targi, w tym roku powędrowała do KGW Wereszyn.
Wśród głosujących rozlosowane zostały również nagrody rzeczowe.
Podczas targów, wśród wystawców były również - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mirczu oraz komitet społeczny "Ratujmy Oczy Michałka", a wszystkie wielkanocne ozdoby i wytwory wykonane głównie przez uczniów miejscowej szkoły przekazane zostały charytatywnie właśnie na ten kiermasz, aby wesprzeć leczenie mieszkańca gminy Mircze - Michała Kulpy.
Zobacz też:
źródło i fot. Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu / FB
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz