W dniach 8 - 12 czerwca na terenie północnej części powiatu hrubieszowskiego prowadzone będą zaplanowane ćwiczenia wojskowe. Działania zostały wcześniej uzgodnione z właściwymi terenowo organami i służbami.
Urząd Gminy Hrubieszów informuje:
W dniach 8–12 czerwca na terenie północnej części naszej gminy prowadzone będą zaplanowane ćwiczenia wojskowe. Działania zostały wcześniej uzgodnione z właściwymi terenowo organami i służbami.
W związku z realizacją ćwiczeń mieszkańcy mogą zauważyć przemieszczające się pododdziały wojskowe, pojazdy oraz żołnierzy wykonujących zadania szkoleniowe.
Główny obszar działań obejmuje rejon miejscowości: Maziarnia Strzelecka – Józefów – Cegielnia – Białoskóry.
Jednocześnie obecność wojska może być widoczna również w miejscowościach sąsiednich oraz na drogach dojazdowych wykorzystywanych podczas przemieszczania się pomiędzy miejscami realizacji ćwiczeń.
Prosimy mieszkańców o zachowanie spokoju oraz wyrozumiałość w związku z możliwymi, krótkotrwałymi utrudnieniami wynikającymi z prowadzonych działań szkoleniowych.
Informacja Urzędu Gminy Horodło:
W dniach 8 - 12 czerwca 2026 roku na terenie Nadleśnictwa Strzelce będzie prowadzone szkolenie przez Jednostkę Wojskową.
Żołnierze będą przemieszczać się skrycie w grupach lub pojedynczo. Na terenie gminy Horodło planowane jest przemieszczanie się pieszo, a także przez pojazdy zabezpieczające szkolenie w okolicach miejscowości Cegielnia. Przypominamy - to tylko szkolenie.
[ZT]401432[/ZT]
___
źródło: UG Hrubieszów, UG Horodło
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz