41 Mały Konkurs Recytatorski w gminie Hrubieszów (ZDJĘCIA)

13 maja 2022 roku, w Świetlicy Wiejskiej w Moniatyczach, odbyły się eliminacje gminne 41. Małego Konkursu Recytatorskiego.

Reklamy

Konkurs skierowany jest do uczniów szkól podstawowych województwa lubelskiego i ma charakter wielostopniowych eliminacji. Organizator konkursu – Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, zachęca do sięgania po teksty nowe, rzadko prezentowane, mówiące o tym co naprawdę bliskie młodym recytatorom.

Do eliminacji gminnych przystąpiło 18 recytatorów z 3 szkół podstawowych gminy Hrubieszów: w Czerniczynie, Moniatyczach oraz Stefankowicach.

Reklamy

Komisja konkursowa w składzie: Malwina Filańska-Marcych – animator kultury w GOK, Anna Pępko – bibliotekarz Biblioteka Publiczna w Dziekanowie i Iga Śnieg-Wójcicka – bibliotekarz Biblioteka Publiczna w Czerniczynie, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I- klasy I- III

Tomasz Pytka

Bucoń Amelia

Sabina Średzińska

Wyróżnienie – Dominik Wilkos

Kategoria II- klasy IV-VI

Lena Stefańska

Karolina Berlicka

Wyróżnienie – Karol Zamościński

Kategoria III- klasy VII-VIII

Maja Malinowska

Milena Biber

Decyzją jury, do etapu powiatowego 41. Małego Konkursu Recytatorskiego Jury zakwalifikowały się następujący recytatorzy: Tomasz Pytka, Amelia Bucoń, Sabina Średzińska, Lena Stefańska, Karolina Berlicka, Maja Malinowska, Milena Biber.

Eliminacje powiatowe odbędą się 18 maja b.r. w Hrubieszowskim Domu Kultury o godz. 10.00.

Organizatorzy dziękują uczniom i nauczycielom za udział w konkursie oraz za miłą i sympatyczną atmosferę. Gratulują zwycięzcom i życzą powodzenia w kolejnym etapie!

­

(info i fot. GOK w Wołajowicach)


Zobacz też:

XIX Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej w Mienianach (ZDJĘCIA, WIDEO)

XIX Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej w Mienianach (ZDJĘCIA, WIDEO)

LubieHrubie na Instagramie