47 tys. paczek papierosów bez akcyzy w garażu i w autach

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Hrubieszowa przeszukali jedną z posesji na terenie powiatu. Odnaleźli i zabezpieczyli blisko 47 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Właścicielowi kontrabandy grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklamy


Realizując własne ustalenie policjanci z KWP w Lublinie i KPP w Hrubieszowie weszli na teren jednej z posesji na terenie powiatu.  Mundurowi, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeszukali mieszkanie, pomieszczenia gospodarcze oraz zaparkowane na posesji pojazdy.

Odnaleźli i zabezpieczyli łącznie blisko 47 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak ustalili  kontrabanda należała do 29 letniego mężczyzny, który usłyszał już zarzuty.

Straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę około 760 tys. zł.  Policjanci zabezpieczyli także dwa samochody dostawcze m-ki Ford i Mercedes. Jak się okazało po otwarciu ich przez policjantów te pojazdy również były wyładowane kontrabandą. Właścicielowi nielegalnego towaru grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.źródło: KPP Hrubieszów ( EK)