75 rocznica wysiedlenia ludności z terenu Gminy Uchanie

W dniu 14 stycznia 2018 roku odbyła się manifestacja religijno – patriotyczna w związku z przypadającą na ten dzień 75 rocznicą wysiedlenia ludności z terenu gminy Uchanie upamiętniająca tragiczne wydarzenia mające miejsce w styczniu 1943 roku.

Reklamy

 

W uroczystości udział wzięły władze samorządowe Gminy Uchanie z Panią Marią Gumieniak wójt Gminy Uchanie na czele, Orkiestra Dęta z Uchań, poczty sztandarowe: ŚZŻAK Koło Rejonowe Uchanie, ZKRPiBWP Koło Gminne w  Uchaniach oraz środowisko Dzieci Zamojszczyzny, Ochotniczej Straży Pożarnej w Uchaniach, Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach, Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Jarosławcu, a także mieszkańcy naszej gminy.

W intencji Ojczyzny oraz osób wysiedlonych i ich rodzin odprawiona została Msza Święta w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Uchaniach, którą celebrował ksiądz kanonik Kazimierz Stelmaszczuk proboszcz parafii Uchanie.

Reklamy

Po Mszy Świętej pochód przemaszerował pod pomnik „Obrońcom Ojczyzny” w miejscowym parku celem złożenia wieńców i wiązanek kwiatów.


Zdjęcia >>


źródło i fot. GOK Uchanie