Akcja Wakacje w gminie Hrubieszów [ZDJĘCIA]

Wakacyjna oferta Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach była bardzo urozmaicona. W lipcu odbywały się zajęcia plastyczne, muzyczne i rytmiczne, nie zabrakło również zajęć ruchowych na świeżym powietrzu oraz w lesie.

Reklamy

DZIEŃ OTWARTY

w GOK odbył się 4 lipca. Celem głównym spotkania było stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego. Nasz GOK odwiedziły dzieci indywidualnie oraz grupowo ze Świetlic wiejskich z naszej gminy. W tym dniu animatorzy z naszego GOK przygotowali wiele atrakcji. Odbył się mini turniej w ladder golfa, bardzo duże zainteresowanie wzbudził pokaz baniek mydlanych, które fruwały mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy oraz kącik zabaw z dużymi klockami do budowania, przygotowany dla najmłodszych uczestników. Dzieci wraz z opiekunami udały się na spacer po okolicy, a na wiejskim boisku w Wołajowicach odbyły się zawody w skokach w workach oraz w tunelach. W nagrodę wszyscy otrzymali lody i spędzili czas na miejscowym placu zabaw.

­
ZAJĘCIA Z SURVIVALU

to spotkania z Partyzantami Lubelszczyzny, które na stałe wpisały się już w nasz wakacyjny kalendarz. Zajęcia z survivalu odbywały się 7-8.07.2022 w „Lasku Czumowskim” oraz w Brodzicy. Partyzanci Lubelszczyzny to grupa zajmująca się organizacją zajęć związanych ze sztuką przetrwania. W zajęciach wzięło udział 50 dzieci i młodzieży. Podczas survivalu uczestnicy zdobyli wiedzę teoretyczną oraz wiele praktycznych umiejętności. Poznali elementy topografii z wykorzystaniem map, nawigacji (kompas), naturalne elementy przyrody pomocne przy określaniu kierunków świata, nauczyli się rozpalania ognia z użyciem krzesiwa oraz wiązania i wykorzystywania węzłów. Uczestnicy poznali również sposoby pozyskiwania wody oraz jej uzdatnianie do spożycia. Zdobyli wiedzę z budowania szałasu w lesie, poznali właściwości roślin jadalnych rosnących w lasach i na łąkach.

Reklamy

Podczas tych dwóch wspólnie spędzonych dni, bez komputerów i telefonów komórkowych, zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Był to fantastycznie spędzony czas, na obcowaniu z piękną przyrodą gminy Hrubieszów.

­
PLASTYCZNO-MUZYCZNE WARSZTATY SENSORYCZNE

odbyły się w GOK w Wołajowicach. Poprowadził je Wiesław Jędruszczak – Instruktor GOK – Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki, laureat Festiwalu Famy 2003. Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się projektowania, tworzenia rysunku perspektywicznego, układali kompozycję obrazu, poznawali czym jest plan obrazu oraz poznali sposoby wykończenie pracy (rama). Stworzyli kompozycje z elementów naturalnych. Efektem finalnym była wystawa prac. Dodatkowo uczestnicy grali na instrumentach perkusyjnych – bębnach.

­

­

(źródło i fot. UG Hrubieszów)


Zobacz też:

Seniorka z gminy Hrubieszów laureatką konkursu pod patronatem Pierwszej Damy!

Seniorka z gminy Hrubieszów laureatką konkursu pod patronatem Pierwszej Damy!